• У Києві на 6 ділянках оголошена надзвичайна ситуація через зсуви

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 11 квітня 2013 року

Шести зсувонебезпечним ділянкам у Києві присвоєно статус надзвичайної ситуації місцевого рівня, повідомляє прес-центр КМДА.

Відповідне рішення ухвалене сьогодні на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Зсуви на цих ділянках можуть загрожувати життю людей.

Небезпечними для життя оголошені наступні території столиці:

• схили Батиєвої гори (перетин вул. Локомотивна і Краснодонська). Тут вже почало руйнуватися дорожнє полотно, частина вулиці Краснодонської сповзла вниз по схилу. Зсув загрожує зруйнувати також міські комунікації;

• схили Батиєвої гори (перетин вул. Проводницька і Радісна). Є загроза руйнування житлових будинків;

• схили в Печерському районі біля озера Глинка (провулок Філатова і бульвар Дружби Народів);

• Мишоловська балка в Голосіївському районі (вул. Академіка Кащенка, 154). Тут зсувні процеси можуть викликати руйнування приватних будівель, споруд, доріг і комунікацій;

• Мишоловська балка в Голосіївському районі (вул. Адмірала Ушакова, садиби №22, 24, 26 і вул. Квітки-Основ'яненка, 14). Дії зсувів загрожують руйнуванням територій садиб і споруд;

• Голосіївський район, провулок Учбовий, 7, поблизу садиби. Є небезпека руйнування житлової забудови, інженерних мереж і дороги.

За словами в.о. першого заступника голови КМДА Анатолія Голубченка, на всіх вище зазначених ділянках будуть розгорнуті протизсувні заходи. Мешканцям будинків, яким загрожує руйнування, запропонують переселення.

У цілому в столиці України нині зафіксовано 18 зон, де відбуваються зсуви.

Так, ліквідацію зсуву ґрунту на східному схилі Лисої гори у Голосіївському районі будуть здійснювати спільно з «Укрзалізницею», оскільки зсувні процеси загрожують залізничним коліям та комунікаціям підприємства.

На схилі Совської балки в Солом'янському районі, на вул. Радченка, де статус надзвичайної ситуації діяв ще з 2012 року, зсув загрожує руйнуванням магістральним трубопроводам теплових мереж. У зв'язку з цим адміністрація КМДА тут також проведе термінові протизсувні роботи.

Як підкреслив Голубченко, всі ці заходи є масштабними і вимагають вкладення значних коштів. У зв'язку з цим комісія з питань техногенно-екологічної безпеки КМДА підготує звернення до уряду з проханням виділити додаткові кошти.
Підписатися:

Коментарі