• Влада Британії працює на основі наукового методу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 23 січня 2013 року

Влада Великобританії керується в своїй роботі науковим методом, стверджує кандидат наук із квантової фізики, публіцист та журналіст Майкл Брукс у своїй статті.

Фото: suphakit73/freedigitalphotos.netЧуття, здогадки та передбачення відходять для британських політиків на другий план — рішення приймаються на основі аналізу наукових даних, вважає він. За його словами, до зміни у підході до керівництва країни важливу роль відіграє також доступність нових даних та легкість, з якою їх можна отримати.

Уряд Великобританії планує відкрити свої дані для аналізу вченими для того, щоб використовувати науковий потенціал для планування політики, повідомила минулого тижня головний науковий консультант та керівник аналітичної служби в Міністерстві юстиції Ребекка Ендіно, пише у своїй статті Майкл Брукс.

Зміни приходять і в британську систему освіти. Постійний секретар у відділі освіти Кріс Вормалд сказав, що звичну модель викладання збираються замінити подібною до моделі медицини, в якій вчителі будуть керуватись не традиціями, а досвідом, набутим у практиці, сказав чиновник під час засідання, організованого фондом із підтримки інноваційних змін NESTA. Втілення таких програм на практиці вже почалось: один із благодійних фондів витратив 1,4 мільйони фунтів на новітні програми читання в школах.

Втім, навіть отримавши від подібних програм позитивний результат і маючи докази їхніх очевидних переваг, частина чиновників все ж не хоче змінювати систему, пише Майкл Брукс. Тим більше в ряді питань політику або чиновнику потрібно приймати рішення на основі власного передбачення: процес збирання та аналізу даних іноді вимагає часу.

«Терміни прийняття політичних рішень і збору інформації не співпадає», — говорить Пол Уайлс, кримінолог з університету Оксфорда і колишній головний науковий радник Міністерства внутрішніх справ.

Проте таку проблему теж можна вирішити, вважає керівництво організації з провадження інновацій NESTA.

«Ми сподіваємося цього року Великобританії стане на крок попереду будь-якої іншої країни у світі, яка має набір інститутів, присвячених збору даних, які могли б бути використані для термінового прийняття рішень», — говорить Джефф Малген, виконавчий директор NESTA.

На противагу Британії у багатьох країнах світу зберігається релігійна влада, а окремі держави проголошені релігійними республіками.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...