• Екстремальна спека викликана глобальним потеплінням — вчені

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 11 серпня 2012 року

Літо 2012 року може потрапити до категорії екстремально спекотних, вважають науковці НАСА, і кажуть, що температурні аномалії викликані глобальним потеплінням.

Аналіз статистичних даних групою дослідників з Інституту Годдарда НАСА показав, що, у порівнянні з серединою ХХ століття, на Землі все більш частим явищем стають високі, дуже високі і надзвичайно високі температури. Тоді як з 1951 року до 1980 року екстремальна спека була зафіксована менш ніж на 1% території Землі, після 2006 року її щорічно переживають на 10% територій Північної півкулі.

Більш поширеними стали і гарячі літа. За останні 10 років вони стали характерними для 75% територій Землі на противагу 33% у 1951–1980 роках.

«Статистичні дані дозволяють нам сказати з великим ступенем упевненості, що без процесу глобального потепління таких аномальних температур ми не спостерігали б цього літа», — каже голова дослідження Джеймс Хансен. Питанням зміни клімату науковець займається останні кілька десятиліть. Про те, що глобальне потепління досягне свого піку в найближчі десятиліття, Джеймс Хансен заявляв ще у 1988 році.

Згідно з дослідженням, сильну спеку, яку дослідники пов’язують з глобальним потеплінням, переживають багато регіонів в усьому світі. Аномально високі температури були зафіксовані в Техасі, Оклахомі та Мексиці в 2011 році. В 2010 році спека стояла на Близькому Сході, в Західній Азії та Східній Європі.

Проте теорію глобального потепління підтримують не всі кліматологи. Частина науковців пояснює потепління циклічними змінами температур на Землі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...