• Життя після смерті: феномен передсмертного досвіду (частина 2)

  • Вивчення невідчутного по його сліду
  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 13 жовтня 2011 року

Кетлін Елмор переїжджала на своєму авто через перехрестя, коли з лівого боку в неї раптом врізалась вантажівка. «Вмирати не боляче»,  розповіла вона про пережите.

Жінка відчула, ніби щось кольнуло у плечі, і вона стала підніматись вгору. Злетівши на висоту до 20 метрів, вона опинилась у білому світлі, відчула «неймовірну любов» і почула чарівну музику. Вона розповіла, що зустріла там трьох, які стоять над ангелами: вони допомагали спланувати її життя ще до народження. Поки вона з ними розмовляла, то бачила, як внизу її намагаються врятувати. Коли Кетлін повернулась до свого тіла, то зберегла здатність бачити енергетичне поле землі та відчувати людську колективну свідомість.

Те, що переживають люди у стані клінічної смерті або близькому до неї, називають предсмертними досвідами. Такий термін було введено в 1975 році Раймондом Муді, доктором медичних наук і доктором в області філософії і психології.

В першій частині статті були описані окремі випадки передсмертних досвідів і так званих поширених досвідів смерті, а також про незалежність мислення людини від мозку.

В цій частині буде розглянуто життя людини після передсмертного досвіду.

Вплив і наслідки передсмертного досвіду на життя людини

Багато вчених критикують дослідження в цій галузі, називаючи їх «ненауковими». Їх головним аргументом є те, що передсмертні досвіди неможливо дослідити за допомогою приладів, вони не мають відношення до матеріального. Брюс Грейсон, доктор медичних наук і директор відділу досліджень сприйняття в Університеті Вірждинії на це зауважує: «Чи матеріальні любов або страх? Проте, безумовно, ці речі досліджувались у багатьох наукових роботах».

Вчений вважає, що, хоча емоції і невідчутні, проте науковці можуть точно виміряти ефект, наслідки цих переживань, і, таким чином, дізнатись про них багато з наукової точки зору.

«Для справжніх вчених вищим авторитетом є досвід, а не теорія», — сказав Брюс Грейсон.

Поширеною думкою є те, що люди, які мали передсмертний досвід, були віруючими, і це плід їхньої уяви. Проте це не зовсім так: серед них були і не релігійні. Крім того, у тих, хто мав передсмертний досвід, спостерігалось зниження релігійності і підвищення духовності. Після пережитого такі люди були навіть більш схильні використовувати логічне мислення.

Крім психологічних змін, були зафіксовані зміни електромагнітного поля. Зокрема було зафіксовано, що у людей, які мали передсмертний досвід, швидше або повільніше розряджались батарейки на наручному годиннику. Біля таких людей перегорали лампочки, а радіоприймачі та телевізори вловлювали перешкоди. Одного з тих, хто пережив клінічну смерть, не «бачать» автоматичні двері.

Джейн Катра, доктор філософії в галузі громадської охорони здоров'я сказала, що після пережитого передсмертного досвіду вона стала чутливою до вібрацій та електромагнітних полів. Їй було важко знову звикнути до життя у будинку батьків.

Відбитки пережитих передсмертних дослідів не можна так просто заперечити — галюцинації не могли б принести таких ефектів. 

Читайте також: 

Життя після смерті: феномен передсмертного досвіду (частина 3)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...