• Перша за 20 років комета відкрита з території Росії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 12 вересня 2011 року

Нову комету класу короткоперіодичних з періодом обертання 10-12 років вперше за 20 років відкрив студент і астроном-любитель Петрозаводського університету Артем Новічонок, повідомляє портал «Астронет».Він виявив об'єкт на знімках, зроблених астрономічною станцією в Карачаєво-Черкесії. Знаходження комети підтвердив і британець Нік Хоуз, що працює на Гавайських островах з телескопами Фолкеса. Також додаткові спостереження були проведені Терренсом Бресс і Гері Хагом із США.

Міжнародний астрономічний союз дав позначення кометі Новічонка: P/2011 R3.

Була встановлена і зоряна величина тіла комети – 18,5 m. Люди можуть її побачити неозброєним оком. Для порівняння, найменша зірка, яка спостерігається з землі неозброєним оком, не перевищує 7,7 m. Зараз P/2011 R3 знаходиться в сузір'ї Кита, всього на кілька градусів на південному заході від Юпітера. На знімках добре простежується характерний для комети хвіст.

У 46 пунктах стеження були розраховані попередні елементи орбіти і ефемериди, згідно з якими період обертання комети навколо Сонця становив 12 років.

Це вже третя комета, відкрита Артемом Новічонком в 2011 році.

Рух тіл комет пильно вивчаються астрономами по всьому світі. Як відомо, з часом комети розвалюються на частини, або стикаються з небесними тілами, що може привести до глобальної катастрофи. Як сказав Новічонко, це трапляється раз на мільйон років. Але зіткнення з малими тілами близько 100 метрів можуть відбуватися набагато частіше. «Відзначу, що комети можуть представляти для нашої Землі велику загрозу. Особливо великі – довгоперіодичні», – сказав він в інтерв'ю Лента.ру.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...