• Вже не планети, але ще не зірки

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 25 серпня 2011 року

Вчені НАСА знайшли новий тип коричневих карликів – проміжних між зорями і планетами космічних об’єктів – з температурою поверхні близькою до кімнатної. Найхолоднішим їх представником є WISE 1828+2650, який знаходиться всього у 9 світлових роках від Сонця: постійна температура цього коричневого карлика становить 25 градусів за Цельсієм.

За допомогою інфрачервоного телескопу WISE було відкрито близько 100 представників таких космічних об’єктів у безпосередній близькості до Сонця – в радіусі до 40 світлових років. Вчені відносять їх до найхолоднішого, Y-класу коричневих карликів. Від зірок вони головним чином відрізняються своєю масою, яка становить від 7% маси Сонця. Вона є недостатньою для підтримання термоядерної реакції у надрах цих космічних об’єктів і, як наслідок, високої «зіркової» температури. Представники теплішого класу коричневих карликів – T-класу, мають середню температуру 900 градусів за Цельсієм, а їх ще гарячіші родичі, представники L-класу, підтримують температуру 1400 градусів за Цельсієм.

Астрономи вважають, що дослідження коричневих карликів допоможе їм краще зрозуміти, як формуються зірки, і дослідити атмосферу планет, що знаходяться за межами Сонячної системи. До речі, вчені помітили, що склад газової оболонки червоних карликів подібний до складу планет-газових гігантів, таких, як Юпітер.

Вже не планети, але ще не зірки: коричневі карлики представляють неабиякий інтерес для вчених.

Підписатися:

Коментарі