• Археологи розкопали мавзолей періоду Золотої Орди

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 12 липня 2015 року

Вишуканий мавзолей періоду Золотої Орди знайшли археологи в Павлодарській області у Казахстані. За словами керівника експедиції Тимура Смагулова, цінну знахідку було зроблено під час розкопок важливої, проте маловивченої археологічної пам’ятки «Акколь Жайилма» поблизу міста Екібастуз, повідомляє ІА Новости-Казахстан.

Знайдений мавзолей вчені називають однією з найбільш значущих архітектурних пам’яток Сари-Арки: висота його сягає 20 метрів, перекривалась ця велична споруда куполом, а її стіни були оздоблені декоративною плиткою з геометричним орнаментом. Цікавість у археологів з Павлодарського державного педінституту та Інституту археології ім. Маргулана викликали і незвичайні знаки, висічені на плитці — науковці ще займуться їх розшифруванням.

На дні погребальної ями мавзолею, який датується XIV століттям нашої ери, науковці знайшли скелет чоловіка — ймовірно, він був представником правлячої еліти, розповів Тимур Смагулов. В золотоординський період Акколь-Жайилма була значимим політичним та культовим центром улуса, правителями якої були потомки Чингісхана з династії Шейбанідів — пише в „Казахстанській правді” Жамбил Артикбаєв, доктор історичних наук.

Крім того, на місці розкопок було знайдено унікальні середньовічні майстерні, оригінальні зрошувальні системи, срібні та мідні монети зі Східної Європи та Китаю. Наразі триває вивчення місця розкопок та аналіз знахідок.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...