• Російські вчені представлять два нові хімічні елементи на конференції в Сочі

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 7 вересня 2011 року

Нові хімічні елементи Таблиці Менделєєва під номерами 114 і 116, які відкрили російські вчені, будуть оприлюднені ними в жовтні 2011, повідомив сьогодні академік Юрій Оганесян у ході IV Міжнародної конференції з хімії та фізики трансактінідних надважких елементів «TAN-2011», що відкрилася в Сочі.

Роботу конференції відкрило засідання, присвячене 100-річчю Нобелівської премії з хімії Марії Склодовської-Кюрі, повідомляє ИТАР-ТАСС. У ньому взяли участь сто провідних фізиків і хіміків найбільших лабораторій Німеччини, Франції, Швейцарії та Японії.

На конференції, яка триватиме до 11 вересня, вчені представлять результати своїх теоретико-експериментальних досліджень в області трансактінідних і надважких елементів, а також обговорять перспективи розвитку фізики й хімії.

«40 років тому Таблиця Менделєєва закінчувалася елементом під номером 100, і вчені думали, що нових елементів не може бути. У цьому році мої колеги і я отримали державну премію за відкриття нових хімічних елементів під номерами 114 і 116. Незабаром вони поповнять Періодичну таблицю», — відзначив науковий керівник лабораторії ядерних реакцій Об'єднаного інституту ядерних досліджень у Дубні Юрій Оганесян. Він також оголосив, що придумати імена новим елементам запропоновано їх «батькам» — російським ученим.

Всі трансактінідние елементи (починаючи з № 104 і далі) — це нові радіоактивні елементи та ізотопи. 105-й надважкий елемент таблиці Менделєєва носить назву «дубній» — на знак визнання внеску вчених інституту Дубни. До надважких хімічних елементів відносяться всі елементи, що важче урану. Зараз всі ці елементи можна отримати тільки штучним шляхом.

В останні роки вченими Дубни синтезовані ще чотири нових надважких елементів: 113, 155, 117 і 118. Матеріали цих відкриттів знаходяться на розгляді у експертів IUPAC і IUPAР, щоб потім бути визнаними на міжнародному рівні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...