• Людині вперше пересадили штучно вирощену трахею

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 9 липня 2011 року

9 червня у Швеції відбулась унікальна операція по трансплантації трахеї, що була штучно вирощена із власних стовбурових клітин пацієнта. Через майже місяць після пересадки 36-річний пацієнт почуває себе чудово і збирається виписуватися з лікарні – повідомляє ScienceDaily.  
 

Операція пройшла під керівництвом професора Паоло Макчіаріні (Paolo Macchiarini) з Каролінського університету у Стокгольмі. Над вирощуванням трахеї працював британський медик, професор Олександр Сейфаліан (Alexander Seifalian) з Університетського коледжу у Лондоні, а біореактор розробила компанія Harvard Bioscience.

Трахея для пересадки була вирощена за 2 дні до операції зі стовбурових клітин пацієнта і тому не може викликати відторгнення. Хворий страждав від пізньої стадії раку трахеї – в ній виросла пухлина довжиною 6 сантиметрів, у боротьбі з якою не допомагала променева терапія. Злоякісний виріст розростався до головного бронха і вже частково заблокував дихальні шляхи.  

Регенеративна медицина останніми роками активно розвивається: в лабораторних умовах зі стовбурових клітин вирощують необхідні пацієнту органи. Раніше професор Макчіаріні проводив подібну операцію з пересадки трахеї, проте тоді орган був взятий у донора і адаптований за допомогою стовбурових клітин реципієнта. Використання ж синтетично вирощених органів дозволило б хворим не чекати місяцями на необхідний орган. Особливе значення нова технологія буде мати для дитячої трансплантації, оскільки органи для маленьких пацієнтів підібрати набагато важче, ніж для дорослих.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...