• Життя після смерті: феномен передсмертного досвіду (частина 3)

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 23 жовтня 2011 року

Багато вчених стверджує, що все побачене в стані клінічної смерті  галюцинація, проте існує й інша груп вчених, яка після 30 років дослідження схиляється до думки, що передсмертні досвіди  реальні. 

Як можна підтвердити чи спростувати передсмертні досвіди, які відносяться, скоріше, до духовної області?

Підтвердженням їм можуть служити свідчення людей, що знаходились поруч із помираючими — часто вони переживали щось подібне до передсмертного досвіду. Вони можуть бачити дух помираючої людини, те, як він зустрічається з іншими духами, іноді перед їх очами проноситься життя померлого. Свідки чужої смерті знаходяться в нормальному фізичному стані, тому не можна називати все пережите ними галюцинацією. 

Доктор медицина Раймонд Муді вважає, що результати дослідів клінічної смерті перевертають звичайні наукові гіпотези. Проте твердих доказів цього вчені навести не можуть, оскільки все, що стосується передсмертного досвіду, важко зафіксувати фізично.

Відомі численні документально підтверджені випадки, коли люди у стані клінічної смерті бачили родичів, яких вони за життя не знали.

Так, якось Олександр Ебен захворів на менінгіт. В помираючому стані він побачив свого янгола-охоронця. Олександр ріс сиротою, і познайомився зі своїми біологічними братами і сестрами вже у зрілому віці. До того часу деяких з них не було серед живих. Коли після цього передсмертного досвіду брат дав йому фотографію всієї сім'ї, Олександр впізнав у сестрі, яка вже померла, свого янгола-охоронця.

Інший незвичний випадок був зафіксований поліцією. Один чоловік в туманну ніч потрапив у аварію і отримав сильні поранення. Він побачив, що піднявся зі свого тіла і полетів до найближчого будинку. Знаходячись на рівні вікна другого поверху, він кричав про допомогу. Людина, яка викликала поліцію, розповіла, що чула його крики і бачила, як за вікном рухалась фігура чоловіка з туману.

Повідомляли і про випадки, коли людина у стані клінічної смерті входить в тіло когось із родичів. Якось чоловік збирався покінчити життя самогубством, а коли повісився, став шкодувати про це. Під час передсмертного досвіду він увійшов у тіло своєї дружини і розповів їй про це. Жінка миттю кинулась до нього в кімнату і встигла врятувати його.

Подібний випадок стався з доктором медицини Джорджем Родонайя. Протягом трьох днів він знаходився на грані життя і смерті, а лікарі вже вважали, що він помер. У стані передсмертного досвіду Джордж увійшов у тіло своєї дружини і почув її думки. Жінка думала над тим, з ким із чоловіків вона могла б зустрічатися, підбирала кандидатуру нового чоловіка. Коли пан Родонайя повернувся до життя, вона підтвердила, що дійсно думала про це.

Один випадок, який досліджували Роберт і Сюзан Мейс, стався в Техасі у 1943 році. 20-річний хлопець Джордж Річі перебував на військовій базі, але збирався поїхати вчитися в медичний коледж у Вірджинії. В ту ніч, коли він мав залишити базу, парубок перестав подавати ознаки життя. Пізніше Річі розповів, що вийшов зі свого тіла, але сам цього не помітив. Знаючи, що спізнився на поїзд, він вирішив пройти весь шлях самотужки. Він зорієнтувався на місцевості по Полярній зірці, і почав рухатись на схід. Джордж увійшов у якесь місто і побачив цілодобове кафе, на порозі якого стояв чоловік. Хлопець спитав у нього дорогу, але той проігнорував запитання. Річі відійшов і, зупинившись біля телефонного стовпа, хотів спертись на нього. Рука парубка пройшла крізь дроти, і тоді Річі зрозумів, що покинув тіло. Коли він повернувся до військогої бази, якась істота, яка виглядала як згусток світла, допомогла йому увійти у своє тіло.

Після свого передсмертного досвіду Річі поїхав до медичного коледжу до Вірджинії. Проїжджаючи крізь Віксбург, він впізнав цілодобове кафе, яке бачив вночі. Те, як Річі описував навколишню місцевість одразу після передсмертного досвіду, співпадало з реальністю. Він розповідав, що проходив повз місто, в якому миготіли вогні. Дослідники Роберт і Сюзан Мейс розпитали місцевих жителів і підтвердили, що в 1943 році в одному населеному пункті прямо на схід від військової бази Річі було чотири вогні, що миготіли вночі.

Такі передсмертні досвіди не можна пояснити як результат біологічних процесів в організмі.

Читайте також: 

Життя після смерті: феномен передсмертного досвіду (частина 1)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...