• Вчені зафіксували шторм на коричневому карлику

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 13 вересня 2011 року

Група вчених з університету Торонто спостерігала надзвичайне астрономічне явище: коричневий карлик 2MASS 2139 різко змінював свою яскравість. Дослідники схиляються до думки, що це викликано штормом небаченого масштабу в газовій оболонці напівзірки.

За допомогою інфрачервоної камери на 2,5-метровому телескопі в Лас Кампанас, Чилі, астрономам вдалось зробити численні знімки коричневого карлика: яскравість небесного тіла в деяких місцях змінювалась до 30 відсотків. Спостерігаючи обертання напівзірки, вчені помітили, що світиться вона нерівномірно: темні плями на ній, вірогідно, являються масивними хмарами. Такі хмари, на думку вчених, можуть утворюватись на коричневих карликах тоді, коли силікатні і металеві часточки пилу притягують водяну пару і утворюється конденсат.

Автор дослідження Жаклін Редіган (Jacqueline Radigan) вважає, що вимірювання швидкості хмар на коричневому карлику дозволить визначити швидкість вітру і пояснити, які сили виникають в його атмосфері, а, отже, і в атмосфері подібних великих планет, таких як Юпітер.

Нагадаємо, нещодавно вчені НАСА відкрили новий тип коричневих карликів з незвично низькою температурою.  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...