• Вчені побудували тривимірну модель Всесвіту

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 1 жовтня 2011 року

Найбільш точну тривимірну модель Всесвіту побудувала група вчених з Нью-Мексико та Каліфорнії на чолі з Анатолієм Клипіним і Джоелем Примаком. В роботі було задіяно сьомий в світі за потужністю комп’ютер Pleiades, який протягом 18 днів обробляв дані, зібрані місією WMAP центру НАСА. Найбільш точна на сьогодні модель Всесвіту отримала назву «Большой» («Bolshoi»).

«Ці величезні космологічні моделювання мають важливе значення для інтерпретації результатів поточних астрономічних спостережень, а також для планування нових великих досліджень Всесвіту, які, як очікується, допоможуть визначити природу загадкової темної енергії», — сказав керівник дослідження Анатолій Клипін з Державного університету Нью-Мексико. 

Отримана модель показує, як змінювався Всесвіт протягом останніх мільярдів років: як формувалися галактики, зірки і планети, а також як поширювалася в космосі темна матерія. Цифровий макет галактик побудовано на основі прийнятої на сьогоднішній день космічної теорії під назвою Lamda. Згідно з цієї теорією, просторово-плоский Всесвіт має в собі не тільки звичайну баріонну матерію, а й темну енергію (що описується космологічною сталою Λ в рівняннях Ейнштейна) та холодну темну матерію.

Комп’ютерне моделювання дасть ученим змогу робити ряд космологічних прогнозів, які потім можна буде перевірити даними, зібраними астрономами.

Відеовізуалізацію моделі Всесвіту можна побачити на офіційному сайті http://hipacc.ucsc.edu/Bolshoi/

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...