• Вікінга, похованого в човні, археологи знайшли в стародавньому кургані

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 19 жовтня 2011 року

Британські археологи на півострові Арднамуркан у Шотландії відкрили курган Х століття. Гора каміння привернула увагу дослідників ще минулого року, але тоді вони вирішили, що ці глиби зібрали фермери з сусідніх господарств.

В кургані знаходилась могила вікінга, датоване Х століттям. Чоловіка було поховано за язичницькими скандинавськими традиціями: у човні, що свідчить про його дуже високий статус у суспільстві. Зверху нього лежав щит, а з лівого і правого боку – меч, бойова сокира і спис. Крім того, в кургані було знайдено бронзовий ріг для вина, бронзові ірландські застібки та норвезький точильний камінь: більшу частину свого життя воїн проводив у походах.

Саме поховання, як і всі подібні, збереглось погано: воїнів ховали неподалік від водойм, де часто траплялись повені. Сама могила мала у ширину півтора метри і п’ять у довжину: по розміру човна. Зі скелету людини залишились тільки фрагменти кісток і щелепи, деревина згнила, а форму човна археологам вдалось встановити тільки по відбитку у землі. Проте залишилось близько 200 металевих заклепок, за допомогою яких було побудовано човен. Залишки деревини на цих заклепках віддадуть на радіовуглецевий аналіз: це допоможе встановити точну дату поховання.

У човнах ховали тільки найбільш впливових воїнів, які мали відправитись в Валгаллу – небесне царство для доблесних воїнів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...