• Уламки прадавнього суперконтиненту знайшли австралійські вчені

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 14 листопада 2011 року

В Індійському океані вчені виявили два затонулі острови, які колись були частиною суперконтиненту Гондвана. Дослідники з університетів Сіднею, Маквері та Тасманії протягом трьох тижнів вивчали морське дно абісальної рівнини на захід від австралійського міста Пента і прийшли до висновку, що зібраний матеріал може змінити сучасне уявлення про те, як материки відокремлювались від прадавнього континенту.

Як повідомляється на сайті Університету Сіднею, два острови розміром з Тасманію були знайдені на глибині півтора кілометри. Вони мають рівнинну поверхню і колись знаходились над водою.

Зробити аналіз грунту на такій глибині було непростим завданням, проте геологам вдалось зібрати сотні кілограмів дослідних зразків. Керівник дослідження доктор Саймон Вільямс зазначив, що науковці очікували побачити загальні океанічні породи, проте натрапили на материкові: граніт, гнейси і пісковики, які містили скам’янілості сухопутних істот.

Зібрані дані дають підстави стверджувати, що виявлені острови були ланкою, яка колись з’єднувала Австралію та Індію. Врешті-решт ці частини суходолу відокремились від суші й зупинились посеред океану за тисячі кілометрів від австралійських та індійських берегів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...