• Залишки стародавньої цивілізації знайшли в пустелі Сахара

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 12 липня 2015 року

Рештки доісламської цивілізації на південному заході Лівії археологи знайшли завдяки знімкам із супутника і аерофотографії. Виявлені у ході розкопок стародавні споруди були зведені гарамантами в 1-5 століттях нашої ери на території сьогочасної Сахари.

Хоча, на думку науковців, клімат у ті часи не сильно відрізнявся від сучасного, пустельна в наші дні територія Африканського континенту колись була густо населена. Археологи виявили близько ста укріплених господарств та поселень, побудованих з глини і цегли або каменю. Давні споруди нагадують замки, а стіни, що збереглись, сягають чотирьох метрів заввишки. Крім того, у гарамантів були кладовища з кам’яними пірамідами, вони копали колодязі, мали поля і розвинену іригаційну систему. «Це була організована держава з міст і сіл, яка мала писемність та була технологічно розвинутою» - розповів керівник розкопок Девід Маттінглі з університету Лестера у Великобританії.

Співавтор дослідження Мартін Стеррі зазначив, що рештки прадавньої цивілізації чудово збереглись. Проте несприятливий клімат і політична ситуація у Лівії не сприяють розкопкам: науковці були змушені покинути країну перед революцією.

Гараманти – це народ європеоїдної раси, який населяв територію сучасної Лівії з приблизно 2 тисячоліття до нашої ери. Геродот писав про них як про «великий народ». Гараманти мали високу цивілізацію, жили у великих укріплених поселеннях – господарствах на оазах і були першими відомими нам купцями пустелі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...