• На Марсі могло існувати підземне життя

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 листопада 2011 року

Сприятливі для життя умови на Червоній планеті були, проте не на її поверхні. До такого висновку прийшли вчені з лабораторії НАСА, проаналізувавши мінеральний склад ґрунту з більш ніж 350 точок Марсу.

Вологі й теплі сприятливі для життя умови могли існували в товщі його оболонки. Вода на поверхні сусідньої із Землею планети з’являлась тільки коли розмивала верхні шари літосфери.

При взаємодії з мінералами вона утворює глинисті ґрунти різних типів в залежності від вологості оточуючого середовища. Такі глинисті ґрунти були виявлені по всій планеті в її підземному шарі, і набагато рідше – в наземному, розповів Джон Мастард, професор університету Брауна в Провіденсі, Род-Айленд.

Крім того, в складі поверхні Марсу було виявлено мінерал преніт, для утворення якого необхідна наявність води і температура близько 200 градусів за Цельсієм. Такі умови характерні для підземних гідротермальних джерел, але не для наземних вод.

Протягом останніх п’яти років за допомогою спектрометрів OMEGA та CRISM, встановлених на орбітальному апараті Марса, були зібрані дані про хімічний склад ґрунтів Червоної планети, що дало вченим змогу змінити загальноприйняту теорію про розвиток життя на ній.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...