• Шотландські вчені винайшли універсальну штучну кров

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 31 жовтня 2011 року
Шотландські вчені з Единбурзького університету розробили технологію отримання штучної крові зі зростаючих стовбурових клітин кісткового мозку дорослої людини, які породжують рідкісну групу крові «0» негативного резусу, повідомляє Medical Xpress
Вже через два-три роки клінічних випробувань вчені-медики зможуть переливати таку кров 98% людям, які потребують її. Однак широке застосування її стане можливое через 10 років, оскільки це створення вимагає досить тривалого часу.
Дослідники протягом багатьох років експериментували процес відтворення крові за допомогою того, що природа дає кожній людині безкоштовно, використовуючи різні процеси та матеріали. Цей рідкий матеріал здатний передавати кисень та інші поживні речовини через вени і артерії у випадку, коли людина втрачає кров, як правило, через травми або хірургічне втручання.
Единбурзькі фахівці під керівництвом професора клітинної терапії Марка Тернера, розробили техніку, за допомогою якої стовбурові клітини беруть із кісткового мозку здорових і дорослих людей. Потім вони штучно вирощують у лабораторії речовину, яка дуже сильно нагадує червоні зростаючі кров'яні тільця людського організму.
Проте, як говорять учені, цей процес досить трудомісткий, і остаточні результати клінічних випробувань будуть готові тільки через два-три роки. Наступним кроком стане порівняльний аналіз отриманих результатів із результатами досліджень інших світових фахівців, які працюють над способами створення штучного гемоглобіну.
Вчені впевнені, що їхній винахід допоможе вирішити проблему нестачі крові в лікарнях і врятувати тисячі життів, в першу чергу в нерозвинених країнах.
«Люди щодня отримують травми, і часто багато потребують хірургічного втручання. Звичайно, штучна кров не замінить справжню, проте жертвам ДТП не завжди вистачає донорів, і лікарні не можуть встигнути за зростаючим попитом на кров, особливо в менш розвинених країнах. До того ж, при переливанні звичайної крові існує постійна загроза інфекцій, таких як ВІЛ, гепатит і vCJD, відомий також як коров'ячий сказ. Новий же винахід не викличе ускладнень і побічних ефектів у пацієнтів. Крім того, штучну кров можна буде переливати всім, незалежно від групи крові. Мільйони життів можуть бути врятовані по всьому світу. А це вже не дрібниця», ― заявив керівник групи вчених Марк Тернер.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...