• З листопада Вінниця буде отримувати енергію від сонця

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 31 жовтня 2011 року

З 1 листопада у Вінницькій області запрацює друга черга сонячної електростанції, розмістили її поблизу Слобода-Бушанської ГЕС в Ямпольському районі.

Запущений комплекс електростанції має потужність 321,5 кВт, ще один потужністю 500 кВт почнуть монтувати у березні 2012 року. На даний момент в області вже працює перша черга геліоелектростанції на 250 кВт.

Роботи виконує київська компанія «Рентехно», яка спеціалізується на сонячній енергетиці та з 2009 року відома під брендовою назвою SolarUA. А компанія-замовник ТОВ «Енергоінвест» в цей час уже експлуатує 11 невеликих ГЕС у Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. 

Розвиток електростанцій на відновлюваних джерелах енергії в Україні заохочується: в країні діє один з найвищих у Європі «зелених тарифів». Це означає, що державна компанія «Енергоринок» закуповує енергію в «альтернативників» майже у два рази дорожче, ніж у звичайних електростанцій, тож інвестиції у вироблення сонячної енергії за підрахунками спеціалістів повертаються через 8-10 років. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...