• Найзначніші наукові відкриття 2011 року за версією Science

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 24 грудня 2011 року

Журнал Science опублікував список значних відкриттів 2011 року. Сферами розвитку науки, які прикули до себе найбільше уваги, стали космічні дослідження та фармацевтична хімія.

Найважливішим відкриттям 2011 року визнали вакцину, яка запобігає поширенню ВІЛ. Антиретровірусні препарати, розроблені міжнародною групою науковців HPTN 052, здатні не тільки стримувати розвиток СНІДу, а й в 96% випадків захищають гетеросексуальних партнерів хворих від зараження.

Прогрес стався і у пошуку препарату проти малярії. Отримана групою науковців компанії GSK та організації PATH Malaria Vaccine Initiative вакцина хоч і не дає стовідсоткового результату, проте полегшує перебіг захворювання.

Хіміки з Північної Кореї вивели вид цеолітів - штучних мінералів, які використовуються для очищення радіоактивної води і повітря, а також беруть участь в реакції перетворення нафти на бензин.

Японські ж вчені досягли значних результатів у дослідженні білку, який грає дуже важливу роль у фотосинтезі рослин. Вивчення механізму розщеплення молекули води на атоми водню і кисню, який відбувається за допомогою «фотосистеми ІІ», дозволив науковцям визначити каталітичний реактор в такій молекулі й визначити його орієнтацію.

Значним відкриттям іншої групи японських дослідників є отримання зразків грунту з астероїду Ітокава космічним зондом «Хаябуса». Не зважаючи на збій в роботі механізму, в нього все ж потрапили мікроскопічні частки речовини, склад яких виявився схожим на склад метеоритів, знайдених на Землі. Це перший збір зразків матеріалу, який було здійснено за межами системи Земля-Луна.

За допомогою космічного телескопу Кеплер астрономи виявили кілька дивних планетних систем. В одній з них планета-гігант рухалась по орбіті у зворотному від очікуваного напрямку, інша містила два світила. Також було виявлено 10 планет, які, ймовірно, вільно подорожують космічним простором без будь-якого зв’язку зі світилом, повідомляє РИА Новости.

Іншим важливим відкриттям у космічній сфері стали знайдені за допомогою телескопів обсерваторії Кека хмари водню, які майже не містять у своєму складі важких металів, що суперечить загальноприйнятій теорії хімічної еволюції ранніх галактик.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...