• Концентрація парникових газів в атмосфері б’є рекорди

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 21 листопада 2011 року

Кількість викидів парникових газів у 2010 році досягла найбільших за останні десятиліття показників, збільшився і їх вплив на атмосферу, говориться у звіті Всесвітньої Метеорологічної Організації (ВМО).

Згідно даним ВМО, з 1990 року на Землі з підвищенням концентрації парникових газів їх радіаційний вплив зріс на 29%, здебільшого через збільшення у повітрі об’єму двоокису водню (СО2), повідомляє РІА Новости.

З часів промислової революції XVIII ст. частка СО2 в атмосфері збільшилась на 39%, як стверджують науковці, до цього призвели викиди від спалювання горючих корисних копалин, вирубку лісів та впровадження нових технологій у сільському господарстві.

Концентрація в атмосфері метану зросла на 158%. 40% метану виділяється з природних джерел, таких, як болота і водойми, а 60% - в результаті людської діяльності, такої як: скотарство, вирощування рису, використовування викопних видів палива та організація звалищ.

Об’єм оксиду азоту в атмосфері зріс на 20% у порівнянні з доіндустріальним періодом. Виділяється він як із природних джерел, так і через використання добрив, спалювання біомаси та інші промислові процеси. Надмірні викиди оксиду азоту призводять до руйнування озонового шару, який захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання.

ВМО підкреслює, що за останній рік кількість викидів в атмосферу парникових газів зросла більше, ніж за попередні роки.

Всесвітня Метеорологічна організація являється спеціалізованою установою при Організації Об’єднаних Націй. Вона слідкує за станом атмосфери Землі, її взаємодії з океанами, кліматом та водними ресурсами. Станом на 2009 рік до складу організації входило 189 країн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...