• Домашні коні походять зі степів України, Росії та Казахстану, з’ясували вчені

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 8 травня 2012 року

Дослідження вчених з Кембриджського університету показало, що предки свійських коней мешкали на території сучасної України, південному заході Росії та на заході Казахстану. Звідти стада домашніх коней поширились на територію Європи та Азії, часто поповнюючись дикими родичами. Дослідження американських вчених було опубліковане 7 травня в журналі PNAS.

«Поширення свійських коней відрізняється від розповсюдження багатьох інших видів домашніх тварин тим, що їх стада були збільшені місцевими дикими конями у безпрецедентних масштабах. Якщо це поповнення проходило переважно за рахунок диких кобил, то це пояснює велику кількість жіночих ліній у генофонді коней», — стверджує доктор Віра Вармут (Vera Warmuth) з факультету зоології Кембриджського університету.

Дослідники прийшли до висновку, що вимерлий предок свійських коней, Equus Ferus, з’явився у Східній Азії приблизно 160 тисяч років тому. Одомашнили тварину на заході євразійських степів, звідти вона поширилась на решту території Європи та Азії.

Теорія про походження домашніх коней з євразійських степів висувалась археологами вже давно, але тільки тепер її підтвердили дослідження зоологів. Для того, щоб змоделювати поширення свійських коней, вчені вивчали генетичний матеріал більш ніж 300 коней з території Євразії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...