• У Києві відзначать нагородами кращих українських винахідників

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 15 квітня 2012 року

24 квітня в Києві на святкуванні Дня інтелектуальної власності нагороджуватимуть переможців конкурсу «Винахід - 2011».

Найкращими винаходами минулого року визнали роботи Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона (Київ) та Інституту сцинтиляційних матеріалів (Харків) у галузі сучасних промислових технологій, нової техніки та матеріалів.

Київські науковці представили новий спосіб виготовлення різноманітних виробів з тугоплавких матеріалів з монокристалічною, полікристалічною та певною структурою, за що отримали перше місце, а харківські – новий напівпровідниковий сцинтиляційний матеріал на основі активованого селеніду цинку – друге місце. Третє місце поділили два винаходи Національного транспортного університету (Київ).

Найкращим молодим винахідником став 29-річний Мірошник Олександр Олександрович з Харківського національного технічного університету сільського господарства. На «Винаході - 2011» окремо відзначили і жіночі колективи: дослідниць з Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за роботу в галузі екологічної чистоти, а жінок-медиків з Інституту нефрології АМН України – за дослідження у сфері медицини.

Найбільше робіт на конкурс «Винахідник - 2011», який проводила Служба інтелектуальної власності України, подали науковці з Києва та Київської області, Харківської та Одеської областей. Крім цих областей, велика кількість робіт хорошого рівня надходить також із Закарпатської області, повідомляє веб-портал Служби інтелектуальної власності. Ужгородський національний університет був відзначений як кращий серед вишів країни, які ведуть винахідницьку діяльність – кілька років поспіль його авторські колективи беруть участь в конкурсі й перемагають.

Найпопулярнішими ж галузями досліджень минулого року виявились сучасні промислові технології, матеріали й нова техніка (1 місце за кількістю поданих робіт); медицина та біотехнології, агропром (2); ресурсозбереження, енергоефективність та екологічна чистота (3) і забезпечення здорового, безпечного і достойного життя (4).

Загалом у «Винаході року» взяли участь майже 300 патентів: на розгляд журі було представлено 177 корисних моделей та 114 винаходів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...