• Небезпечні явища природи, «цивілізації» та їх прогноз

  • Четвер, 1 березня 2012 року

Смисл словосполучення «небезпечні явища природи» очевидний на відміну від змісту «небезпечних явищ цивілізації». Визначення цивілізації в словнику сформульоване так: «сукупність матеріально-технічних і духовних досягнень людства в ході історичного процесу». Які небезпеки можуть з’явитись від таких «взаємопов'язаних» і прекрасних досягнень? Але не все так благополучно в Земному королівстві сучасної «цивілізації і демократії»! Які духовні досягнення супроводжували створення бензинових моторів, літаків і освоєння електрики? Світові війни за ресурси, мільйони вбитих, поранених і знедолених!

Частина 1

1. Небезпечні явища «цивілізації»

Ми вже не віримо в прогрес

- Хіба це не прогрес?

Хорхе Луїс Борхес

111.jpg

Побачити самому таке красиве кільце в небі можна тільки один раз в житті. «Краса - це страшна сила». Ф. Раневська. 1947 р. к/ф «Весна».

Фото з spynet.ru

Нагадаємо про небезпечні явища «цивілізації»: про атомні бомбардування, про використання напалму, вакуумних бомб, про існування ядерних (Мал. 1) і нейтронних бомб, хімічної та біологічної зброї, про результати операції "Милосердний ангел" 1999 року країн НАТО по бомбардуванню Югославії , про бомбардування 2011 року країнами НАТО Лівії для її «демократизації». Тому слово «цивілізація» взято в лапки, оскільки його зміст не відповідає основному словниковому визначенню.

Для опису небезпечних явищ нашого світу швидких переміщень і миттєвої передачі інформації (дезінформації) більше підходить визначення, дане «локальній історичній цивілізації в стадії її згасання і кризового розвитку». Така цивілізація характеризується різким загостренням соціальних, економічних, політичних конфліктів і духовними розломами.

Біда полягає в тому, що людство - це теж природне явище. Тому періоди суспільної нестабільності пов'язані з перебудовами природних процесів, які виникають достатньо часто

Видима зараз деградація державних і міждержавних інститутів, їх тотальна корупція розкриває відсутність громадського сенсу існування такого типу управління народами. У результаті наша «цивілізація» загине в ході корупційних розбірок у боротьбі за абсолютну владу. Тільки диво і широке усвідомлення надзвичайності ситуації може врятувати людство від небезпечних явищ «цивілізації».

Існують також небезпечні явища природи, про які піде мова нижче. Вони теж можуть найближчим часом привести людство до краю прірви: буде це виверження одного з супер вулканів Землі або її зіткнення з великим космічним тілом. Ймовірність такого знищення людства дуже мала в порівнянні з погрозами самознищення «цивілізації». Біда полягає в тому, що людство - це теж природне явище. Тому періоди суспільної нестабільності пов'язані з перебудовами природних процесів, які виникають достатньо часто [Беррі, 1992, 2010, Berry, 2011].

Зараз (у 2005-2031 роках) спостерігається підвищена частота виникнення швидкоплинних небезпечних явищ, пов'язана з перебудовами природи і суспільства. Вони виникають на тлі природного потепління в тисячолітньому ритмі. Це небезпечні метеорологічні події, землетруси, народні хвилювання та військові конфлікти. Політичне протистояння обумовлене, в основному, процесами глобалізації. В останні 100 і, особливо, в останні 20 років різко зменшилися розміри Землі. Зараз літак облітає її за добу, супутник - за 90 хвилин, а зображення і звук за 0.1 секунди. Сталося так, що люди, сім'ї, країни, що мають різні культури і уявлення про добро і зло, які жили бідніше або багатше в одному земному будинку, але в окремих квартирах, раптом всі одразу опинилися в маленьких кімнатках однієї комунальної квартири коридорного типу з тонкими перегородками, чутність через які відповідає видимості!

Власники глобальних банків і корпорацій повинні усвідомити, хоча з їх сьогочасної силою і амбіціями це не так просто зробити, що навіть першій тисячі їх VIP-персон не вдасться зберегти свою владу і благополуччя в хаосі небезпечних явищ при руйнуванні сучасної інфраструктури людства.

Тонким цінителям абсолютної влади здалося, що пора цю комуналку брати в свої руки, зруйнувавши остаточно горе-перегородки [Болтон, 2011]. Дуже схоже, що головні дійові особи світової економіки і політики (США і НАТО) не розуміють критичності ситуації, судячи з їх безперервних військових дій в різних країнах та регіонах. При підвищеному тлі небезпечних явищ природи і збудженості суспільства будь-яка випадкова подія (наприклад, загибель підлітка в трансформаторній будці) може викликати ланцюгову реакцію заворушень у великій країні. Коли в кожній «кімнатці» є запас вибухівки, отрутохімікатів і ампул з біологічною зброєю, виникнення світового колапсу при насильстві неминуче.

Власники глобальних банків і корпорацій повинні усвідомити, хоча з їх сьогочасної силою і амбіціями це не так просто зробити, що навіть першій тисячі їх VIP-персон не вдасться зберегти свою владу і благополуччя в хаосі небезпечних явищ при руйнуванні сучасної інфраструктури людства. Шанси вижити в бункері або в Ліберії близькі до нуля. Крім того, в результаті спроби захопити абсолютну владу вони втратять більше за всіх, враховуючи їх сучасний вплив і багатство. «Пролетарям нічого втрачати, крім своїх ланцюгів!». Це керівники основних банків, в першу чергу, повинні подумати про збереження багатополярного і сталого світу!

2. Кіотський протокол - одне з найнебезпечніших явищ «цивілізації»

Граючи на вірі людини в науку,

Кіотські політики та кліматологи

ООН оббирають населення всіх країн.

Значною мірою вина за це пограбування століття лежить на кліматологічній секції Відділення наук про Землю РАН [Беррі, 2011, Суета вокруг антропогенного потепления накануне эпохи оледенения]. Вступ Росії в Кіотський протокол у 2005 році зробив його офіційним документом ООН. Тільки Канада зважилася вийти з Кіотського протоколу в кінці 2011 року і зберегти для країни $ 14 млрд, хоча одночасно це збиралися зробити і Росія, і Японія [India Today, 14 December 2011]. Мабуть в цих країнах досі «кури грошей не клюють», оскільки вони все ще бояться «індустріального потепління» і його «небезпечних явищ».

Всі 11 років нового тисячоліття (2001-2011 рр.) буквально кожного дня можна було почути, побачити і прочитати про те чи інше небезпечне явище (холод, повінь, спека, посуха і т. д.) і дізнатися, що воно було викликане «антропогенним потеплінням» клімату, яке виникло через виділення парникових газів при спалюванні, наприклад, вугілля або нафти. Тобто, до будь-якого значного небезпечного явища заднім числом додається дезінформація про те, що його причиною були парникові гази, і що воно, таким чином, було «передбачене» теорією «антропогенного потепління» і що ця подія «підтверджує» безперервне збільшення числа небезпечних явищ, викликаних постійним збільшенням вуглекислого газу в атмосфері.

Ці заяви про небезпечні явища не лізуть ні в які ворота і не мають жодного відношення до теоретичних чи практичних результатів [Беррі, 2006а, б, в, 2007], але вони повторюються день у день тисячі разів на різних мовах у всіх радіо-і телеканалах. Передачі коштують мільярди доларів і зомбують населення планети, в якого були забрані ці кошти. Навіть дуже теплий рік не є доказом «антропогенного потепління», як і незвично холодні рік або два не свідчать про глобальне похолодання. Справа в тому, що існують сильні природні коливання температур з приблизно дворічним періодом, які маскують природні тенденції їх зміни (рис. 2). Говорити про кліматичні тенденції можна тільки при аналізі хоча б десятирічного ряду температур.

222.jpg

Річні і п'ятирічні середні температури північної півкулі (ПП) в градусах Цельсія (червоні лінії). Вони дані у відхиленні від середньої температури за період 1951-1975 років. Індекси річного приросту деревних кілець і їх семирічні осереднення (зелені лінії). Модельні температури (МТ) (синя лінія), представлені 12-ма стабільними коливаннями з періодами від 7 до 230 років і коридор їх невизначеності (тонкі сініі лінії)

[Беррі, 2006а].

Навіть США, які не увійшли в Кіотський протокол, отримали свою порцію небезпечних явищ у вигляді «передових» технологій. Вони не виділяють вуглекислий газ, але зате виробляють дуже дорогу електроенергію. Вітрові генератори, крім того, швидко виходять з ладу і займатися їх ремонтом немає сенсу. Це вже зрозуміли в США. Ось вітряки й іржавіють по всій країні (рис. 3). Англія теж відмовляється субсидувати вітряну електрику - занадто дорого обходиться її мінливість [Hennessy, 5.02.2012]. А Росії та Україні це дуже потрібно?!

abandoned_southpoint_wind_farm.jpg

Десятки тисяч вітряків в США від Каліфорнії до Гавайських островів вийшли з ладу й іржавіють без діла. «Дармова» енергія вітру влетіла Америці в копієчку.

Фото: wattsupwiththat.com/2011/03/19/the-reality-of-wind-turbines-in-california-video

Борис Беррі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...