ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Херсонщині запрацює кілька сонячних електростанцій

Велика Епоха

На Херсонщині запрацює кілька сонячних електростанцій. (Фото: BORIS HORVAT / AFP / Getty Images)
На Херсонщині запрацює кілька сонячних електростанцій. (Фото: BORIS HORVAT / AFP / Getty Images)
Сонячні електростанції потужністю 50-100 МВт планують збудувати в Каховському, Скадовському та Цюрупинському районах.

Розміщуватись геліостанції будуть на орендованих енергетичними товариствами землях загальною площею майже 2,5 тисячі гектарів. Дозвіл на розробку такого проекту товариствам «Стар Південь», «Стар Херсон» та «Стар Солар Енерго» видало Херсонське управління держкомзему 13 січня, повідомляється на офіційному сайті відомства.

В той же день голова Херсонської облдержадміністрації Микола Костяк підписав меморандум про будівництво ще однієї сонячної електростанції в селі Велика Благовіщенка Горностаївського району. Інвестором цього проекту виступають естонські підприємці, зокрема депутат парламенту Естонії Пальтс Тиніс. Геліостанція в селі Велика Благовіщенка буде мати потужність 23 МВт, вартість проекту становить 30 мільйонів євро, а реалізувати його планують вже до 1 грудня 2012 року, повідомляється на сайті Херсонської облдержадміністрації.

Це вже не перші проекти сонячних електростанцій на Херсонщині. Протокол-намір про залучення інвестицій з Німеччини для будівництва геліостанції потужністю 80 МВт на території Новоолександрівської, Першопокровської та Новопетрівської сільських рад було підписано з представниками компанії «Менеджес-Соларпарк Приморськ» 26 серпня 2011 року. На ділянках в Нижньосірогізькому та Баштанському районах Херсонщини може з’явитись до 4 сонячних електростанцій потужністю від 15 МВт до 30 МВт, йдеться на сайті Херсонської облдержадміністрації.

Геліоенергетика у світі набуває все більшої актуальності, оскільки людство активно освоює невичерпні джерела енергії. ЇЇ основні переваги – незалежність від централізованих систем енергозабезпечення та екологічна чистота – роблять галузь перспективною у світлі сучасних проблем нестачі енергоресурсів.