• Американські інженери створили одразу два унікальні лазери

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 14 лютого 2012 року

Команда дослідників з університету Сан-Дієго в Каліфорнії розробила одразу два унікальні прилади: найменший на сьогоднішній день нанолазер кімнатної температури та енергоефективний «безпороговий» лазер, в якому при створенні пучка світла не втрачається жоден фотон.

В той час як інші лазери, зменшуючись до нанорозмірів, потребують все більше енергії для того, щоб почати генерацію, два нові прилади характеризуються низьким енергоспоживанням, повідомляє сайт університету Сан-Дієго. Саме це, а також їх невеликий розмір може зробити їх привабливими для комп’ютерної індустрії: такі оптичні системи можна буде встановлювати на крихітні комп’ютерні чіпи. 

Автор винаходу Мерседе Хаджавіхан (Mercedeh Khajavikhan) та її колеги вважають, що безпороговий лазер допоможе вченим при розробці нових метаматеріалів – матеріалів зі штучно створеною періодичною структурою. Вироби можуть знайти застосування як у виготовленні супер-лінзи, яка дозволить побачити окремі віруси або молекули ДНК, так і в «шапках-невидимках», які змінюють світлові потоки навколо предмета, роблячи його невидимим.

Результати роботи групи науковців були опубліковані в 9 номері журналу «Nature».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...