• Науковці пояснили прихід незвично холодних зим у Європу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 лютого 2012 року

Німецькі науковці прийшли до висновку, що холодні сніжні зими в Європі викликані таненням льодового шару Арктики. Вивчали це питання вчені з Інституту полярних і морських досліджень Альфреда Вегенера, а результати їх роботи були опубліковані в науковому журналі Tellus A.

Науковці помітили, що скорочення крижаного покриву північного полярного регіону влітку призводить до зміни атмосферного тиску, що в свою чергу впливає на погоду в Центральній Європі. Якщо льодовий шар зменшується особливо стрімко, як це було в останні роки, океан влітку нагрівається сильніше, бо його води не так сильно відбивають сонячні промені, як сніг. Температура океану осінню і зимою тут вища за температуру повітря, і, коли їх не розділяє шар льоду, воно прогрівається більше, повідомляється на сайті інституту Вегенера. «Це потепління підтверджують і заміри температури в Арктиці», - пояснює автор дослідження Ральф Яісер (Ralf Jaiser).  

У результаті цих змін атмосферні шари стають менш стабільними і активніше рухаються. Різниця атмосферного тиску в Арктиці і в середніх широтах може призвести до двох ситуацій: коли можуть утворитись потужні західні вітри, які принесуть теплі і вологі повітряні маси з Атлантики до Європи, або коли холодне арктичне повітря буде проникати знову ж таки до Європи, як це було в останні дві зими.

З 1979 року, коли за станом крижаного покрову Арктики почали стежити, його величина зменшилась втричі. А площа льоду в північному полярному регіоні, заміряна в липні 2011 року, виявилась рекордно малою. Вчені не виключають, що крижаний покрив Арктики може розтанути зовсім, що призведе до значних змін клімату на планеті. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...