• Екобудинки: які вони?

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Субота, 2 листопада 2013 року

екобудинок

Екобудинок за 15 днів від фахівців іспанського інституту прогресивної архітектури IAAC. 

Фото: Fablabhouse.com

Ми намагаємося раціонально харчуватися, займатися спортом, спати не менше 7 годин на добу, проводити час на свіжому повітрі. Люди давно вже зрозуміли, що все це — найвигідніші інвестиції у власне здорове майбутнє.

Але гарне самопочуття залежить не лише від здоров’я організму, внутрішньої гармонії, але й від навколишнього середовища. Екобудинок — це можливість створити власну екологічно чисту оазу в умовах тотально забрудненого світу.

екобудинок

Іспанський екобудинок призначений для комфортного життя сім'ї з чотирьох осіб.

Фото: Fablabhouse.com

Екобудинок не лише убезпечить ваше здоров'я, але і не завдаватиме ніякої шкоди навколишньому середовищу. Головна особливість такого будинку — це екологічно чисті, «дихаючі» будматеріали, які після експлуатаційного періоду утилізуються на місці природним шляхом. Переважно, зазвичай, використовується дерево.

екобудинок

Австрійський екобудинок побудований на висоті 2156 м над рівнем моря.

Фото: Michael Schmid/cs.wikipedia.org

Наступним етапом створення екобудинку є встановлення енергозберігаючих конструкцій. До них відносять: теплозберігаюче заскління вікон та балконів, теплоізоляцію стель, підлог, стін та ін. За оцінками фахівців, близько 20% енергоспоживання малоповерхових будівель витрачається «марно». Таким чином, раціональне використання житлової площі та правильне використання обладнання будівлі не лише зробить ваш будинок затишнішим і теплішим, але і дозволить істотно заощадити.

екобудинок

Встановлення геліосистеми — важливий аспект під час будівництва екобудинку. Фото: Elena Elisseeva/photos.com

У екобудинку робота практично всіх комунікацій повинна забезпечуватися за рахунок природних ресурсів — сонця, землі, вітру і т. ін. До побутових альтернативних енергоджерел або систем відновлюваної енергії в першу чергу відносять геліосистеми (сонячні батареї) та вітрогенератори. Вони необхідні для економної роботи електроприладів, опалення приміщення і гарячого водопостачання. Нагадаємо, що екобудинком вважається лише житло з енергоспоживанням не більше 15 кВт·год/кв. м на рік.

екобудинок

Нестандартний дизайн екобудинку.

Фото: Jonny Walton/archipod.com

Звичайно, всі ці незалежні енергосистеми коштують недешево, але не дарма будинки, обладнані ними, називають розумними, енергоефективними, пасивними у позитивному розумінні. За допомогою таких систем ви можете знизити споживання енергії в 5–10 разів. Вони окупляться за 7–10 років, але при цьому неможливо не радіти незалежності від ненадійних і шкідливих для природи традиційних енергетичних систем. До того ж будівництво екобудинку не вимагає особливих зусиль, таких як зведення котелень, прокладання труб водяного опалення та ін.

У світі немає єдиного списку вимог до будівництва екобудинку. У кожній країні існує свій стандарт, із певними недоліками і перевагами. Наприклад, у Швейцарії енергоефективний будинок називається «міненергі», в Італії — південно-тірольський кліматичний будинок.

екобудинок

Перший екобудинок в Україні.

Фото: Passivhausprojekte.de

екобудинок

Сучасний інтер'єр київського екобудинку.

Фото: Passivhausprojekte.de

У 2008 році в Україні був побудований перший повноцінний екобудинок. Особливого поширення будівництво такого типу житла у нас поки що не отримало. А все тому, що українці з побоюванням і недовірою ставляться до технічних нововведень, до того ж вони потребують значних стартових матеріальних витрат.

екобудинок

Мільярдер із Росії подарував Наомі Кемпбелл екобудинок у вигляді ока.

Фото: Topnews.ru

екобудинок

Екобудинок супермоделі абсолютно автономний завдяки величезним сонячним батареям і системам із переробки стічних вод.

Фото: Topnews.ru

У сучасному світі для того, щоб жити в екологічно чистих умовах, не обов'язково будувати хатину десь у глушині і відмовлятися від комфорту. Ми вже довели, що екобудинок може бути обладнаний усіма благами цивілізації, і при цьому не шкодити довкіллю. Будь-яке місце придатне для його будівництва. Екобудинок — це справжня автономна держава, де ви виростите здорове покоління у злагоді з природою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...