• Американські вчені відкрили дві нові групи крові

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 27 лютого 2012 року

Група вчених з Університету Вермонту додала до широко відомих I, II, III та IV груп крові ще дві: Ленджеріс (Langereis) та Джуніор (Junior). Вони були виділені на основі відкритих науковцями двох транспортних білків: ABCB6 та ABCG2, які містяться у кров’яних клітинах. Огляд роботи дослідників на чолі Браяном Белліфом був опублікований в лютневому номері журналу «Nature Genetics».

«Раніше було відомо тільки 30 білків, які відповідали за основні типи крові, — розповідає Белліф, — проте зараз їх кількість зросла до 32».

Наукова робота була б неможлива без міжнародної співпраці: дослідження велись в Вермонті та Парижі і де в чому спирались на дані, отримані японськими вченими з Центрів крові Червоного Хреста в Осаці та Хоккайдо.

Обидва виявлені білки пов’язані з протипухлинною стійкістю, і можуть мати велике значення для лікування різних видів раку, зокрема молочної залози, повідомляє сайт Вермонтського університету.

Проблеми, пов’язані з переливанням крові груп Ленджеріс та Джуніор, — це скоріше рідкість, проте існує ризик для деяких етнічних груп. «Більше 50 000 японців мають Джуніор-негативну групу та може зіткнутися з проблемами переливання крові або мати несумісність матері і плоду», — пише Белліф.

Крім відомих 4 основних груп крові, Міжнародне товариство переливання крові визначає двадцять вісім додаткових: Даффі, Кідд, Дієго, Лютеранську та інші. Ленджеріс та Джуніор в їх список не входили, хоча антигени до цих типів крові були виявлені кілька десятків років тому у вагітних жінок, які мали імунологічну несумісність з плодом. Генетична основа цих антигенів була пояснена тільки зараз дослідниками з університету Вермонту.

 Відкриття вчених має велике значення для переливання крові та трансплантації.

«Оскільки трансплантація органів розвивається, ми робимо все від нас залежне, щоб добре підібрати сумісність, — говорить Белліф, — проте іноді тканина або трансплантований орган, який, здавалося, мав гарну сумісність, не приймався — і пожертвувана тканина відторгалась, що могло призвести до багатьох проблем і смерті».

 Науковці не знали, в чому полягає причина відторгнення, але поясненням можуть бути відкриті білки. Браян Беліфф говорить, що вони зустрічаються не тільки в крові японців, але й інших етнічних груп, наприклад, європейських циган. В крові американців білки ABCB6 та ABCG2 теж можна знайти, проте рідше.

 Група науковців планує продовжують пошуки нових білків: кажуть, саме вони можуть пояснити невирішені проблеми, які існують у сфері переливання крові та трансплантації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...