• Ядро Меркурія виявилось частково рідким

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 березня 2012 року

Ядро Меркурія виявилось дуже великим і частково рідким, з’ясували вчені з інституту Карнегі. Несподіване відкриття стало можливим завдяки інформації, зібраній протягом року космічним апаратом Messenger, а результати дослідження були представлені цього тижня на науковій конференції у Вудлендсі в Техасі.

Ядро Меркурію займає до 85% радіусу великої планети – це більше, ніж очікували вчені, причому його структура сильно відрізняється від структури земного ядра. Серцевина нашої планети – металева і тверда, а в Меркурія ядро багатошарове – тверде всередині й рідке ближче до поверхні. Зовнішня частина ядра складається з сульфіду заліза, а мантія найближчої до Сонця великої планети – із силікатних порід, повідомляється на сайті університету Карнегі.

Досліджували вчені й рельєф Меркурія: за допомогою лазерного альтиметру вони побудували точну топографічну модель північної півкулі планети. Значних перепадів висот на ній не зафіксували: ландшафт Меркурія виявився дуже одноманітним у порівнянні з поверхнею Марсу та Місяцю.

Космічний апарат Messenger НАСА запустило ще в 2004 році. Проте на орбіту Меркурія він вийшов у березні 2011 року: протягом останнього року електронний дослідник передає науковцям на чолі з Шон С.Соломон дані про планету.

Підписатися:

Коментарі