• Нові технології: вперед, у майбутнє!

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Середа, 7 березня 2012 року

Донедавна смартфон, планшетний комп'ютер і технологію Wi-Fi ми вважали останнім дивом науки і техніки. Сьогодні ж нові технології пропонують нам безліч фантастичних інновацій — від нанотехнологічних батарей та лазерних клавіатур до індивідуальних літальних апаратів.

Фото 1.jpg

Нові технології непомітно входять у повсякденне життя.

Фото: Sellingpix/photos.com

Як часто нас підводять недосконалі ще батареї наших ґаджетів. Особливо це стосується пристроїв із сенсорними екранами. Нові технології зробили можливим створення нанотехнологічної батареї, що дозволяє приблизно в 10 разів довше тримати заряд.

В основі нової технології виробництва батарей лежать полімерні енергозберігаючі мембрани. Використання органічних матеріалів дозволяє вирішити питання їх переробки та утилізації. Із моменту винаходу традиційних літієвих батарей, вони й понині не мають конкурентів на ринку.

Фото 3..jpg

Фотокамера «Lytro» — прорив нових технологій у мистецтві фотосправи. Фото: Lytro.com

Справжнім проривом у світі нових технологій став пленоптичний фотоапарат «Lytro», що не вимагає установлення фокусної відстані під час зйомки. Завдяки сучасній технології світлового поля, камера просто записує всю інформацію про кадр у спеціальному форматі LFP. За допомогою програмного забезпечення можна робити фокусування після зйомки кадру. На жаль, новинка поки доступна лише у США.

Фото 4.jpg

Нові технології дозволили створити підводний автомобіль «sQuba».

Фото з Korabley.net

Нові технології наблизили людину до створення екстраординарних засобів пересування. Чого тільки вартий перший у світі кабріолет для підводних подорожей «sQuba»! Автомобіль був створений швейцарською компанією «Rinspeed» під впливом одного із відомих фільмів про Джеймса Бонда. Електромобіль «sQuba» може без зусиль змінити асфальт на воду і рухатися як над, так і під водою. Машина здатна занурюватися на глибину до 10 м і розвивати там швидкість близько 3 км/год.

Фото 5.jpg

Нові технології: індивідуальний літальний апарат «Martin Jetpack».

Фото: En.wikipedia.org

Завдяки новим технологіям у найближчому майбутньому з'явиться можливість самостійно здійснювати унікальні прогулянки у небі. Новозеландська компанія «Martin Aircraft» (після 25 років роботи над проектом) незабаром планує випустити у продаж «літаючий ранець». За допомогою такого ґаджету людина зможе злетіти над землею на висоту до 2,5 км і промчати у небі зі швидкістю близько 100 км/год. Працює новинка на бензині. Поки політ із таким «наплічником» може тривати не більше 30 хв. Індивідуальні літальні апарати будуть коштувати близько $100 тис. за штуку. Компанія розраховує, що апаратом зацікавляться рятувальні служби і військові. Але хто з нас відмовиться самостійно погасати у небі? Залишається одне питання: чи не з'являться і там пости ДПС?

Фото 6.jpg

Нові технології: проект водяного хмарочоса.

Фото: Evolo.us

Нові технології в архітектурі дозволили створити модель «водочоса» (Water-Scraper), яка була запропонована на щорічному конкурсі хмарочосів «eVolo Skyscraper Competition» (Нью-Йорк). Передбачається, що таке плавуче місто зможе незалежно існувати завдяки джерелам відновлюваної енергії та розвитку власного аграрного комплексу. Можливо, таким буде сучасний Ноїв ковчег?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...