• У США створили робота-стрибуна

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 2 квітня 2012 року
Американські інженери розробили робота-стрибуна для військових. «Піщана-блоха», як назвали нову конструкцію, буде корисна не тільки в рятувальних роботах, розвідувальних і поліцейських операціях, а й у планетарних дослідженнях.

Інвестувала в розробку 5-кілограмового чотириколісного стрибуна компанія Boston Dynamics, повідомляє Мембрана.ру. Його довжина становить 33 см, ширина ― 46 см, а висота ― 15 см.

Робот оснащений літієвим акумулятором і веб-камерою з інфрачервоним підсвічуванням, за допомогою якої можна робити знімки і знімати на відео. Акумуляторів вистачає на 2 години роботи і на 25 стрибків. Максимальна швидкість «блохи» дорівнює 5,5 км/год при температурі від ―15 до +45ºС.

Робот управляється дистанційно і може приземлятися з будь-якої висоти за рахунок пружних коліс. Щоб зробити стрибок апарат стає «на диби», а потім відштовхується поршнем, розташованим у задній частині конструкції. Оператор при цьому регулює висоту стрибка (до 9 метрів) і кут старту.

Переносний апарат Sand Flea став модернізацією Precision Urban Hopper (високоточного міського стрибуна), розробленого в 2009 році. У новій версії апарату удосконалено механізм стрибка.

Підписатися:

Коментарі