• Український експерт розповів, як уникнути кінця світу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 20 грудня 2012 року

21 грудня кінця світу не передбачається, однак людство все ж знаходиться в небезпеці, заявили експерти під час круглого столу 19 грудня. Один з них, дослідник проблем цивілізації Юрій Євтушок, розповів, як світ може уникнути загибелі.

«Були 4 рази на Землі за 4,6 мільярда років Великі вимирання, — каже він. — Коли зовнішні чинники впливу акумулювалися і разом робили вплив на Землю, тоді відбувалася катастрофа: до 70% життів на Землі гинули».

Крім того, в кожному з цих чотирьох циклів життя були цивілізації, вважає дослідник. У нашому циклі існувала 21 така цивілізація, яка проходила стадії народження, розквіту, занепаду і відходу. А руйнування кожної з них часто викликала світоглядна криза.

На думку Юрія Євтушка, проблеми нинішньої цивілізації почалися з того, як у 16 столітті було розірване єдине знання, коли виділилися точні науки. З того часу ненаукове знання знаходиться у конфронтації до наукового, вважає дослідник.

«Наука вивчила дуже незначну частину буття», — говорить Юрій Євтушок. На його думку, наука слабко вивчила навіть фізичний рівень всесвіту. Самий підхід до пізнання від окремого до загального експерт вважає застарілим. Людям необхідно змінити своє мислення, каже він: саме ненаукове знання може дати людині цілісне уявлення про світ.

Більш конкретно, врятувати людство від глобальних проблем, з якими воно зустрілося, має «випрямлення світогляду», вважає Юрій Євтушок. На його думку, щоб вижити, людям необхідно відійти від споживацтва та звернути увагу на мораль.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...