• Медіуми пишуть складні тексти з «виключеним» мозком — дослідники

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 22 листопада 2012 року

Мозкова активність медіумів під час спіритичних сеансів помітно знижується, причому складність тексту, написаного в такому стані, зростає, стверджують вчені.

До такого висновку прийшли вчені в результаті дослідження групи з десяти медіумів, які проводили психографію. За такої процедури, як стверджують ясновидці, людина-провідник входить у стан трансу, а дух, використовуючи її тіло, пише повідомлення на папері.

 За вивчення малодослідженої та суперечливої теми взялись доктор медицини Ендрю Ньюберг, голова досліджень у Центрі інтегративної медицини Джефферсон-Мірна Брайнд, та його колега Хуліо Ф. П. Перес, клінічний психолог, Кандидат наук в Інституті психології при Університеті Сан-Паулу в Бразилії, передає health24.com.

Для того, щоб порівняти рівень мозкової активності під час звичайного написання та під час сеансу психографії, досліджуваним медіумам вводили радіоактивний ізотоп. Сканували мозок ясновидців під час виконання різних операцій за допомогою ОФЕКТ (однофотонної емісійної комп’ютерної томографії). Всі піддослідні мали добрий стан здоров’я, в тому числі психічного, і не приймали жодних препаратів для зміни свідомості.

Мозкова активність в тих частинах головного мозку, які відповідають за міркування, мовлення, рухи та вирішення задач, показала відсутність концентрації та самосвідомості під час проведення психографії у досвідчених медіумів. Порівняно зі станом, в якому медіум свідомо писав текст, під час спіритичного сеансу знижувалась активність в його лівому гіпокампі, скроневій звивині, поясній та прецентральній звивинах.

У медіумів-початківців, навпаки, концентрація та мозкова активність підвищувались. Вчені пояснюють це тим, що піддослідні писали у свідомому стані. При цьому складність тексту у недосвідчених медіумів була нижчою, ніж у групи досвідчених ясновидців, мозок яких майже не концентрувався. У текстах, отриманих під час психографії, говорилось про етичні принципи, значення духовності та об’єднання науки й духовності.

Вчені кажуть, що їхні дослідження допоможуть вивчити зв’язок між свідомістю та діяльністю головного мозку.

Раніше вчені відмічали, що активність головного мозку знижується і в інших випадках, зокрема при створенні музичної імпровізації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...