• Феномен «передсмертного досвіду» пояснив американський вчений

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 6 жовтня 2013 року

Душа людини сформована з квантової речовини, яка може покинути нервову систему і вийти за межі тіла, вважають вчені. На їхню думку, в таких випадках людина переживає «передсмертний досвід».

До такого висновку прийшли доктор Стюарт Хамерофф, почесний професор у відділеннях анестезіології та психології і директор Центру досліджень свідомості в Університеті Арізони, та його англійський колега фізик сер Роджер Пенроуз, передає Dailymail.

Науковці вважають, що свідомість — це квантова програма, яка зберігається в нашому мозку, в середині мікротрубочок в його клітинах. Згідно теорії «організованого цілеспрямованого скорочення» («Orch-OR»), яку вивели вчені, після смерті людини квантова програма з її мозку продовжує зберігатись у Всесвіті.

Фізично це відбувається так: коли мікротрубочки в клітинах головного мозку втрачають квантовий стан, інформація в них не знищується. Вона покидає тіло і переходить у простір Всесвіту, що і викликає у людини переживання «передсмертного досвіду».

Таким чином, душа людини — більше, ніж просто взаємодія нейронів в головному мозку, вважають вчені. Крім того, вони припускають, що душа складається із матерії Всесвіту, і, можливо, існувала з незапам’ятних часів.

Теорію доктора Хаммероффа піддають критиці інші науковці, проте вона співпадає з деякими релігійними поглядами. Сам вчений переконаний, що перевірити його припущення дозволять подальші дослідження у сфері квантової фізики.

Підписатися:

Коментарі