• Екологічні активісти склали рейтинг найтоксичніших смартфонів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 21 вересня 2013 року

Аналіз токсичності 36 мобільних телефонів та смартфонів провели американські активісти з HealthyStuff та Ifixit — найгіршими за впливом на здоров’я виявились моделі, випущені до 2010 року. Найбільш токсичним виявився IPhone 2G, а найменш — Motorola Citrus.

Серед інших мобільних телефонів, які становлять найбільшу загрозу для довкілля та здоров’я, опинились ще п’ять пристроїв: Palm m125, Motorola MOTO Renew W233, Nokia N95, а також Blackberry Storm 9530 та Palm Treo 750. До групи «середньої токсичності» увійшли 24 мобільні пристрої, серед яких — Samsung Eternity, Motorola Droid X, Galaxy S III та HTC Touch Diamond. Середньотоксичним визнали і iPhone 4 — у своїй групі він виявився найбільш екологічним.

А от дружніми до довкілля, за результатами досліджень, виявились Motorola Citrus — 1 місце, iPhone 4S та LG Remarq — 2 місце та Samsung Captivate — 3 місце. Екологічними визнали також iPhone 5 — смартфон зайняв четверте місце, та Samsung Evergreen, якому дісталась почесна п’ята сходинка.

Всього дослідники перевірили 36 мобільних пристроїв. Активісти розбирали телефони і перевіряли, чи є в їхньому складі антипірени, ПВХ, бром та важкі метали: свинець, ртуть, олово, кадмій, хром та інші шкідливі компоненти.

Коли люди викидають свої старі мобільні телефони на смітник, токсичні речовини з пристроїв наносять серйозної шкоди довкіллю і повертаються до них із водою та повітрям. Мобільний телефон, що опиняється на звалищі, забруднює землю під звалищем та до ґрунтові води поліхлорованими біфенілами, які пов’язані з хворобами печінки, щитовидної залози та імунними захворюваннями.

Американці, наприклад, щорічно викидають 130 мільйонів мобільних телефонів, з яких тільки 8% переробляється належним чином, передає ifixit.org. Чи можна сподіватись на те, що в Україні відпрацьовані мобільні пристрої переробляються належним чином? Навряд — у нас нема куди здати навіть батарейки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...