• Екологічні проблеми світу: апокаліпсис від рук людини

  • Людина повільно і планомірно знищує природу, а разом із нею і саму себе. Приручивши атомну енергію...
  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 травня 2012 року

«П'ять тисяч років технічного прогресу, п'ять тисячоліть нових і нових тріумфів двоногого бунтаря, єдиного заколотника серед численних дітей природи ...»

Т. Геєрдал, норвезький дослідник і мандрівник

Екологічні проблеми світу

Екологічні проблеми світу неминуче призведуть до глобальної катастрофи.

Фото: Melinda Nagy/photos.com

Людина повільно і планомірно знищує природу, а разом із нею і саму себе. Приручивши атомну енергію, освоївши космос, синтезувавши живу клітину і зробивши масу інших відкриттів і винаходів, вона свідомо віддала в заставу прогресу майбутнє своїх нащадків. Питання лише в тому, чого очікувати перш за все? Другого всесвітнього потопу через підвищення рівня світового океану чи глобальної посухи внаслідок парникового ефекту, чи ядерного вибуху в результаті невдалого наукового експерименту? Давайте розглянемо найбільш актуальні екологічні проблеми світу. Яку ціну нам доведеться заплатити за порушення природної рівноваги?

Екологічні проблеми світу

Екологічні проблеми світу — плата людини за технічний прогрес. Фото: Сompitent.ru

Деякі вчені вважають, що людина повстала проти природи близько 10—12 тис. років тому, коли навчилася здобувати вогонь. Тоді й відбулася перша на Землі екологічна катастрофа: заради звільнення земельного простору величезні лісові масиви були віддані на поталу полум'ю. Разом із лісами загинули і тварини. З того часу людину не зупинити. Кожне покоління створює все нові і нові екологічні проблеми, які йому вже не здолати. Господарська діяльність людини з кожним століттям завдавала природі все більшої шкоди. У результаті найбільшого науково-технічного прогресу XVIII—XX ст. було зруйновано близько 20% природних екосистем. За останніми підрахунками вчених, ця цифра катастрофічно збільшилася і становить вже 64%.

Екологічні проблеми світу

Екологічні проблеми світу: аварія на нафтовій платформі Deepwater Horizon у 2010 році. Фото: Ru.wikipedia.org

Екологічні проблеми світу

Екологічні проблеми світу: загиблий ліс у Чорнобильській зоні. Фото: Timm Suess/en.wikipedia.org

Зменшення озонового шару планети, скорочення запасів корисних копалин, забруднення нафтою і нафтопродуктами Світового океану, хімічне засмічення ґрунту, знищення рослин і тварин — ось далеко не повний перелік основних екологічних проблем світу, які мають глобальний характер.

Ще сотні, а то й тисячі років величезні площі Землі будуть непридатні для життєдіяльності людини. Це райони ядерних випробувань і радіаційних катастроф. Ця місцевість — суворе застереження людству. Якщо так піде й надалі, світ перетвориться на суцільну зону екологічного лиха.

Екологічні проблеми світу

Одна з найважливіших екологічних проблем світу — парниковий ефект. Фото: Andrew Lewis/photos.com

Про можливість появи на Землі парникового ефекту вчені серйозно заговорили в 60-ті рр. XX ст. Це одна з найактуальніших сьогодні екологічних проблем світу. Парниковий ефект виникає внаслідок зростання в атмосфері нашої планети концентрації газів — вуглекислого газу, метану, озону, водяної пари і т.д. Накопичуючись у ній, ці гази, як скло теплиці, вільно пропускають сонячні промені до земної поверхні і затримують тепло, яке залишає атмосферу. Глобальне потепління — ось що чекає нас у результаті.

За даними ООН, через тридцять років, внаслідок збільшення потужностей виробництва і масового знищення лісів, загальний температурний фон планети підніметься ще на 3˚С. Цього достатньо, щоб льодовики Арктики і Антарктики пришвидшили танення. Рівень Світового океану при цьому підніметься на півтора метра. А далі за сценарієм найстрашнішого апокаліпсису: шторми, урагани, посухи, повені тощо.

Екологічні проблеми світу

Екологічні проблеми світу: принцип виникнення парникового ефекту. Фото: Хiron.ru

Екологічні проблеми світу

За вирішення екологічних проблеми світу взялися борці «Greenpeace». Фото: Dean Miller/greenpeace

Екологи різних країн світу переконані, що повністю запобігти наслідкам заподіяного лиха нам уже навряд чи вдасться. Проте сьогодні діє величезна кількість «зелених» організацій, які взялися за пошук можливих рішень екологічних проблем світу. Міжнародне співробітництво в екологічній сфері дозволяє проводити спільні розробки і програми з охорони навколишнього середовища, укладати міжнародні конвенції. Врятувати планету вдасться лише за умови загального розуміння. Виховання екологічної свідомості — ось, що є сьогодні першочерговим завданням.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...