• Швейцарські винахідники створили унікальний екологічний туалет

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 16 серпня 2012 року

Команда винахідників зі Швейцарії створила екологічний та дешевий в експлуатації туалет. Розробка отримала першу премію на конкурсі «Перевинайдіть туалет», організованому Фондом Білла та Мелінди Гейтс.

Кабіна винаходу не потребує підключення до каналізації, працює без використання зовнішніх джерел енергії та містить в собі блок утилізації і обробки відходів. При цьому туалет, який винайшли співробітники Швейцарського федерального інституту водних наук і технологій, є гігієнічним і може повторно використовувати воду після очищення.

Цікавим у розробці є те, що такий туалет не містить унітазу і представляє собою отвір у підлозі. Це дозволяє збирати окремо сечу та фекалії і переробляти їх на добрива та біогаз. Продукти людської життєдіяльності збираються у резервуари, що робить гігієнічним не тільки сам туалет, а й транспортування відходів.

Іншою особливістю винаходу є те, що в ньому витрачається дуже мало води — по 1–1,5 літри за користування. Використана вода стікає в невеликий резервуар, де очищується за допомогою мембранного фільтру та піддається електролізу. Після обробки та знезараження вода постачається до баку вгорі кабіни.

Розробники планують, що регіональні постачальники будуть орендувати у них туалети, а перероблені на добрива продукти життєдіяльності продавати. Експлуатація кабіни, за підрахунками розробників, обходитиметься менше ніж в 5 центів (40 копійок) з людини на день.

Свій винахід швейцарські винахідники на чолі з Туве Ларсен представили в Сіетлі, США. На конкурсі, започаткованому Фондом Білла та Мелінди Гейтс, розробка зайняла перше місце і отримала премію у розмірі 40 тис. доларів. Окрім вчених зі Швейцарії, свої роботи на конкурс виставили такі відомі університети, як Массачусетський технологічний інститут у Бостоні та Каліфорнійський технологічний інститут.

Та розробники не зупиняються на досягнутому. До кінця 2013 року команда винахідників побудує моделі своїх туалетів та випробує їх.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...