• Екоміста — екологічні оази майбутнього

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Субота, 19 липня 2014 року
технології майбутнього — екомісто

Екомісто ― сучасне втілення технологій майбутнього.
Фото: Newsinphoto.ru

Небачені темпи урбанізації за останні сто років призвели до того, що сьогодні половина населення світу воліє жити в містах. Хоча ще на початку XIX століття жителі міст становили лише близько 3% населення Землі. Сьогодні мегаполіси (найбільші з яких Шанхай, Пекін, Гонконг, Токіо, Сеул, Сан-Паулу, Мумбаї, Нью-Делі, Джакарта і т. ін.) потерпають від проблем, пов'язаних із перенаселенням. Неймовірна загазованість, труднощі водопостачання, проблеми із забезпеченням продуктами харчування, бідність, високий рівень злочинності... Перелік цих лих можна було би продовжити.

технології майбутнього — екомісто

Опанування технологій майбутнього просто необхідне в таких містах, як Джакарта.
Фото: Jonathan McIntosh/en.wikipedia.org

Навряд чи нам вдасться зупинити цей лавиноподібний процес. Тому вчені, журналісти і просто небайдужі люди замислилися над проблемами мегаполісів і вирішили піти на компроміс. Звернувшись до перспективних технологій майбутнього, вони вирішили створити міста нового часу ― екоміста. Такі поліси і далі виконували б головні функції міста, але при цьому були б безпечними для своїх мешканців.
Представляємо вам п'ятірку таких екоміст. Деякі з них, можливо, будуть побудовані вже до кінця першої половини XXI століття.

технології майбутнього — екомісто

Технології майбутнього: проект підземного екоміста у Східному Сибіру.
Фото: El-ab.ru

технології майбутнього — екомісто

Це місто призначене, в першу чергу, для туристів.
Фото: El-ab.ru

Технології майбутнього дозволили створити інноваційний проект підземного міста, вмістимістю більш ніж 100 000 людей. Московські архітектори запланували побудувати місто усередині штучного кратера у Східному Сибіру. Згідно з проектом, місто буде складатися із 3 рівнів, розташованих один над іншим. Це будуть ліси, житлові будинки і зони відпочинку. Сонячна енергія і прогресивні екосистеми повністю забезпечать життєдіяльність міста. Незважаючи на суворий клімат Сибіру, ​​жити в такому «кратері» буде комфортно і здорово.
Ні для кого не секрет, що японські вчені йдуть на крок попереду всієї планети в розвитку високих і нових технологій. Але цього разу архітектори з Токіо просто вразили усіх масштабом своєї думки. Вони вирішили створити наднове місто, що своїм виглядом нагадує єгипетську піраміду. Shimizu Mega-City Pyramid — саме таку назву отримав проект — планують реалізувати просто на водах Токійської затоки. Це буде величезне місто з розвиненою інфраструктурою, що стоїть на платформі над водою. Насолоджуватися життям у футуристичному мегамісті зможуть близько 250 000 людей.

технології майбутнього — екомісто

Місто Сонгдо в Південній Кореї не пошкодувало 163,7 млн доларів на будівництво Центрального парку.
Фото: Songdo.com

технології майбутнього — екомісто

Розвиток технологій майбутнього дозволив створити місто на штучному острові.
Фото: Songdo.com

Неподалік від Сеула, столиці Південної Кореї, на штучному острові розташувалося місто Сонгдо. Так-так, ви не помилилися, місто вже наполовину забудоване і навіть частково заселене. Тут уже працює Центральний парк зі штучними каналами (гордість усього міста), готель, торговий центр, метро та ін. Планується, що до кінця забудови в 2014 році проживати тут зможе 65 000 мешканців.
До 2020 року у Великобританії планують закінчити масштабний проект, ідея якого належить самому принцу Чарльзу. Місто Шерфорд поєднає в собі історичний дух старої Англії (архітектура XVII ― XVIII cт.) і останні досягнення технологій майбутнього (вітряні турбіни, сонячні батареї і т. ін.) До речі, у більшій частині міста, розрахованого на 12 000 жителів, буде діяти заборона на автомобілі. Використання екологічно чистих будівельних матеріалів та технологій переробки відходів зроблять це місто майбутнього найбільш екологічно чистим в Англії.

технології майбутнього — екомісто

Арабські Емірати за допомогою втілюють у життя найсміливіші ідеї містобудування.
Фото: Imre Solt/ca.wikipedia.org

технології майбутнього — екомісто

Увесь транспорт Масдара буде опоряджений електричними двигунами.
Фото: Backupboy/de.wikipedia.org

Останнім містом, що потрапило в поле нашого зору, став Масдар в Арабських Еміратах. Завдяки використанню «зелених» технологій, планується, що це місто, вперше за всю історію людства, буде безвідходним і абсолютно позбавленим викидів в атмосферу вуглекислого газу. Масдар стане центром поширення і впровадження передових екотехнологій по всьому світу.
Підписатися:

Коментарі