• Історичні фото проливають світло на танення льодовиків Гренландії

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 30 травня 2012 року

Випадково знайдені фотонегативи 80-річної давності свідчать про те, що подібне до сьогоднішнього танення льодовиків Гренландії відбувалось і раніше.

Фотографії на скляних пластинах зберігались в підвалі архіву Національного обстеження та кадастру Данії. Усі вони були зроблені під час експедиції Кнуда Расмуссена на південно-східне узбережжя Гренландії на початку 1930х років, повідомляє сайт Research Communications

Дослідники з Університету Огайо порівняли знайдені фотографії з аерофотознімками часів Другої світової війни та фотографіями з супутників.

Аналіз зображень показав, що льоди Гренландії танули в 1930 роках також дуже інтенсивно. У ті часи льодовики відступали в середньому на 20 метрів за рік. Проте змінились зони танення – у ті часи воно відбувалось значною мірою там, де льодовик не межував із морем, тепер же під загрозою опинились ті льоди, які знаходять на узбережжі.

Аналіз фотознімків свідчить про те, що 50-55% льодів у 1930 році танули так само або навіть більш інтенсивно, ніж сьогодні. Середній показник відступу льодовику значно зріс з 20 метрів на рік до 50 метрів через те, що підвищилась найбільша відстань, на яку відступили льоди – на 887 метрів проти 374 метрів у 1930 році.

«Зі знайдених зображень ми побачили, що похолодіння середини минулого століття дозволило льодовикам стабілізуватись,» – сказав дослідник Джейсон Бокс. «Це говорить про те, що якщо ми хочемо стабілізувати стрімкі втрати льоду сьогодні, ми повинні знайти можливість спричинити похолодіння», вважає вчений.

Похолодіння у минулому столітті, яке зупинило стрімке танення льодовиків Гренландії, було спричинене значним викидом в атмосферу оксиду сірки – результату промислової діяльності людини та вулканічної активності.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...