• Інженери розробили транспорт майбутнього: екологічний, дешевий та надшвидкий

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 22 квітня 2012 року

Дорога з Нью-Йорку до Пекіну у вакуумній транспортній трубі (ВТТ), розробленій американцем Дерілом Остером, займатиме 2 години, стверджує вчений. А вартість квитка на 800-кілометрову поїздку буде менша від вартості дороги потягом в 12–13 разів, обіцяють розробники.

Окрім швидкості та дешевизни, перевагами нового виду транспорту називають екологічну чистоту, безшумність та безпеку. Планується, що капсули у вакуумних транспортних трубах розвиватимуть швидкість від 600 до 6500 км/год і слугуватимуть як для транспортних перевезень, так і для вантажних. Проте існує обмеження щодо маси, яка транспортується: до 367 кг для однієї капсули.

Розробники пояснюють, що капсули будуть рухатись у трубах з вакуумом діаметром 1,5 метри. Труби можуть бути побудовані з різних матеріалів — герметичного бетону, алюмінію, сталі, пластмаси, склопластику, тощо — в залежності від місцевих умов та бюджету. А на проміжних станціях будуть встановлені шлюзи, які здійснюватимуть передачу капсули, не допускаючи в неї повітря.

Ідею вакуумних транспортних труб Деріл Остер виношував з 1980х років, оформились задуми у 1990х, а патент науковець отримав у 1999 році. З 2000х років розробкою цікавились китайські вчені. На сьогоднішній день продано більше п’ятдесяти ліцензій ВТТ в 5 країнах світу, повідомляють розробники.

Принципи роботи вакуумного транспорту запропонував ще у 1914 році Борис Вайнберг у книзі «Рух без тертя». Подібні ідеї розвивав і видатний математик Яків Перельман у книзі «Цікава фізика». Над проектами надшвидкого потягу працював і піонер космонавтики американець Роберт Годдард в 1910х роках.

Проект метро у вакуумних трубах був розроблений в наші часи для Швейцарії, проте реалізований він не був.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...