• Як вибрати електронну книгу

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Четвер, 13 вересня 2012 року

Як вибрати електронну книгу

Як вибрати електронну книгу і не схибити.

Фото: Ethan Miller/Getty Images

Папір чи цифра: хто кого?

Вчені довели, що люди, які віддають перевагу електронним книжкам, читають в рази більше, ніж інші. Цей факт було доведено Американським аналітичним центром Pew Research Center у результаті досліджень в 2011 році. Учені опитали 3 тис. американців старше 16 років і вивели наступні цифри: 24 книги в рік «ковтають» любителі електронних пристроїв і лише близько 15 ― прочитують прихильники друкованих видань. Аналітичний центр опублікував також повідомлення про те, що кожен п'ятий американець прочитав хоча б одну книгу в електронному форматі.

Все це не просто заокеанські реалії. Звернемося до вітчизняного ринку «рідерів». Олексій Авраменко, представник компанії PocketBook, на одному із заходів «Літературної експедиції» заявив: «У минулому році [2011] на території України і Росії в цілому було продано близько 1,5 млн пристроїв, спеціалізованих саме для читання. Це тільки за 2011 рік, в 2010 році в два рази менше, продажі подвоїлися».

Як вибрати електронну книгу, щоб читати більше і в своє задоволення? Давайте разом розглянемо основні характеристики електронної «читалки».

Питання 1. Як вибрати електронну книгу за дисплеєм?

Екран цього девайса ― якщо і не найголовніша його характеристика, то, напевно, одна з таких. Розмір дисплея залежить лише від ваших уподобань. Мінімальний розмір діагоналі ― 5 дюймів (із собою завжди можна носити моделі PocketBook 360, Prestigio Libretto PER3152B, Sony PRS-300, Wexler E5001, TravelBook eReader TX 400 та ін.), максимальний ― 10 (на дивані зручно влаштуватися, наприклад, з PocketBook Pro 903). Краще, звичайно, якщо на екрані буде відображено не один абзац, а уся сторінка.

Як вибрати електронну книгу

Як вибрати електронну книгу для комфортного читання. PocketBook 301.

Фото: Pocketbook-int.com

Як вибрати електронну книгу

Як вибрати електронну книгу: Sony PRS-600 Reader з сенсорним екраном.

Фото: Ebook-device.ru

Незважаючи на різноманітність розмірів ebook, дисплеї бувають лише двох типів: традиційні E-link (на основі технології електронного чорнила E Ink) і рідкокристалічні (LCD, TFT). Для здоров'я ваших очей бажано відмовитися від підсвічування дисплея і надзвичайно модного сьогодні тачскріна (якщо у цьому немає особливої ​​ потреби). Крім того, що очі від рідкокристалічних екранів сильно втомлюються, так ще й величезна частина енергії книги витрачається на сенсорне управління пристроєм. Важливими аргументами «За» РК-екран будуть кольоровий екран і більша кількість надаваних функцій, скажімо, перегляд відео, фото, робота з текстом (моделі PRS-T1, NOOK The Simple Touch Reader і т. ін.)

Питання 2. Як вибрати електронну книгу за форматами файлів, які вона сприймає?

Виходячи з того, що основним форматом у російськомовному Інтернеті вважається fb2, то і шукати потрібно пристрій із підтримкою такого формату. Популярними також вважаються DOC, TXT, RTF і PDF формати. Основний виробник електронних книг ― «Pocketbook» керується у цьому питанні правилом: «чим більше, тим краще». Компанії Amazon Kindle, Barnes & Noble, Sony орієнтовані на придбання книг в онлайн магазинах в індивідуальному форматі (наприклад, Lrf для Sony), тому книги із Мережі доведеться конвертувати. Для читання ілюстрованих видань слід вибрати «читалку» з підтримкою форматів TIFF, JPEG, DjVu.

Питання 3. Як вибрати електронну книгу з Wi-Fi та достатнім об'ємом пам'яті?

У першу чергу слід врахувати, що гарний рідер повинен мати достатню вбудовану пам'ять або можливість розширення такої. У середньому більше 2 тис. книг вільно вміститься і в 512 Мб-й книжці (наприклад, в Azbooka N618). Ця характеристика особливо важлива для тих, хто має намір використовувати девайс не лише для читання.

Як вибрати електронну книгу

Як вибрати електронну книгу: Amazon Kindle 2.

Фото: Ebook-device.ru

Більшість сучасних ebook вміють підключатися до Мережі (переважно, з метою завантаження книг без підключення пристрою до комп'ютера), а деякі мають доступ і до 3G Інтернету (наприклад, Amazon Kindle 3). Головне, під час купівлі, пам'ятати, що ви все ж прийшли до магазину за електронною книгою, а не за планшетом або нетбуком.

Замість висновків

Якщо ви вже поставили собі питання ― як вибрати електронну книгу, то не полінуйтеся відшукати відповіді ще на декілька:

― Де ви будете використовувати пристрій (в будинку чи на вулиці)?

― Які додаткові функції пристрою вам необхідні?

― Які формати повинна відтворювати книга?

Визначтеся з головним принципом покупки ― ціна-якість.

Як вибрати електронну книгу

Як вибрати електронну книгу: Barnes Noble Nook.

Фото: еBook-device.ru

Після виконання усіх цих пунктів рішення прийде саме собою. Вам залишиться лише включити книгу і поринути у світ людської думки. І якщо після усіх цих слів ви все ще продовжуєте відстоювати стару добру традицію книгодрукування, то ― будь ласка. Ніхто ж не забороняє вам читати як паперові, так і електронні книги. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...