• Американські вчені вдосконалили аерогелі

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 20 серпня 2012 року

Вдосконалені аерогелі представили на з’їзді Американського хімічного товариства. Покращені механічні властивості ізоляційного матеріалу дозволять застосовувати його для виготовлення одягу, холодильників, будівельній та космічній галузях.

В лабораторії НАСА у Клівленді, США, вчені вдосконалили механічні властивості аерогелів: стійкість отриманого матеріалу зросла в 500 разів. Винахідники знайшли два способи посилити ізоляційний матеріал. Перший — до складу аерогелів ввели діоксид кремнію, що дозволило посилити їхню структуру. Другий спосіб, за яким вдалось зміцнити ізоляційний матеріал, — створити його з полііміду, дуже міцного і жаростійкого полімеру.

Аерогель — надзвичайно легкий матеріал, який називають «твердим димом». Кремінь у складі ізоляції робив її крихкою, що до останнього часу звужувало сферу її застосування.

Відтепер аерогелі зможуть використовувати в комерційних та промислових цілях: у виготовленні холодильників, резервуарів водонагрівачів, зведенні споруд та влаштуванні трубопроводів. Прокладка такого ізоляційного матеріалу товщиною 6—7 мм замінить 7,6 см ізоляції зі склопластику.

Фахівці НАСА не виключають використання аерогелів у будівництві космічних апаратів: ізоляційний матеріал буде захищати кораблі при проходженні крізь шари атмосфери. За допомогою удосконалених аерогелів можна буде створювати скафандри, ізоляційний одяг для пожежників, дайвінгу, тощо, а також намети та спальні мішки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...