• Розробки українських вчених використовують нафтові компанії Азербайджану

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 14 червня 2012 року

Науковий доробок українських вчених активно використовуються в Азербайджані 2011-2012 роки стали періодом тісної співпраці Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона з державними нафтовими компаніями республіки.

Технології та обладнання для глибоководного та наземного зварювання, які розробили українські спеціалісти, затребувані на каспійському шельфі, повідомляє азербайджанське інформагентство Trend. Розробки вітчизняних науковців допомагають уникнути аварій при глибоководному добуванні та транспортуванні вуглеводнів, в тому числі і таких, яка сталась у Мексиканській затоці в 2010 році.

Співпраця українських вчених з азербайджанськими була особливо плідною до 90х років ХХ століття, і була пізніше відновлена у 2000-х роках. А вже у 2008 році президент Азербайджанської республіки нагородив президента Української академії наук Бориса Патона орденом «Шохрет» — «Слави» за вклад у розвиток наукових зв’язків між країнами.

В Україні розробки Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона були визнані кращими винаходами 2011 року і були відзначені премією.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...