• Загадкові кам'яні сфери Коста-Ріки: хто їх виготовив?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 липня 2015 року

У 1930 році в джунглях Коста-Ріки під час підготовки території під бананові плантації працівники однієї з агропромислових компаній знайшли дивні артефакти.

Посеред джунглів вони натрапили на кам’яні сфери невідомого походження. Такі кулі вперше були описані дослідниками у ХІХ столітті, тепер їх знайшли у більшій кількості. Виявлені сфери — різні за розмірами: найменші з них були величиною з бейсбольний м’яч, тоді як більші важили до 16 тон і мали кілька метрів в діаметрі.

Перед дослідниками постала складна задача: з’ясувати, хто, коли виготовив сфери і з якою ціллю. Єдиний спосіб визначити, коли кам’яні кулі були витесані, — це проаналізувати шар ґрунту, на якому їх знайшли. Проте це і є головною складністю — за словами дослідника Джона Хупса з університету Канзасу, майже всі знайдені артефакти були пересунуті зі своїх історичних місць розташування, а деякі навіть були пошкоджені вибухівкою сучасних мисливців за скарбами.

Частину сфер знайшли разом з керамікою культури Аквас Буенас, яка відноситься до 200 років до н. е. — 800 року н.е. Інші камені знаходились у похованнях, здійснених після 1000 року.

На своїй інтернет-сторінці Джон Хупс пише, що «кулі могли бути виготовлені в будь-який час протягом останніх 1800 років». Дослідник припускає, що перші кулі могли виготовляти протягом кількох десятиліть представники кількох поколінь людей, які жили на землях сучасної Коста-Ріки.

«Багато куль було виставлено в певному порядку, вони складали прямі та криві лінії, а також трикутники і паралелограми», — пише Джон Хупс. За словами дослідника, було знайдено навіть групу з чотирьох куль, які були встановлені у лінію з орієнтацією на північний магнітний полюс. Таке відкриття породило припущення про те, що люди, які виготовляли камені, мали певні астрономічні знання і використовували магнітні компаси.

Складність дослідження каменів та брак підтверджених даних викликав появу ряду легенд щодо походження каменів. Існує припущення про те, що місцеві жителі володіли спеціальної речовиною для розм’якшення каменів. За іншими, більш дивовижними легендами, камені були завезені з Атлантиди або встановлені прибульцями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...