ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Люди навчились рибалити щонайменше 42 тисячі років тому — дослідження

Велика Епоха

Знайдені на місці розкопок гачки відносяться до більш пізнього періоду, від 23 тисяч до 16 тисяч років тому. Фото: Nature.com
Знайдені на місці розкопок гачки відносяться до більш пізнього періоду, від 23 тисяч до 16 тисяч років тому. Фото: Nature.com
Кістки океанічних видів риби віком 42 тисячі років та риболовні гачки знайшла археолог Сьюзан О'Коннор в печері Джерімалай у Східному Тиморі. Дослідниця з Австралійського національного університету вважає, що натрапила на стоянку прадавніх риболовів.

Загалом у печері знайшли 38 тисяч кісток — рештки приблизно 2843 риб здебільшого не прибережних, а океанічних видів, таких, як тунець. Ловля таких видів риби потребує високої майстерності: як саме жителі печери Джерімалай рибалили, вчені поки що не можуть пояснити.

Знайдені на місці розкопок гачки відносяться до більш пізнього періоду, від 23 тисяч до 16 тисяч років тому. Для ловлі таких видів швидкої глибоководної риби, як тунець, такі гачки не підходять: очевидно, крім них прадавні риболови використовували й інші засоби. Дослідницька робота Сьюзан О'Коннор опублікована в журналі Science.

Загалом знахідка австралійського археолога говорить про те, що 42 тисячі років тому люди були майстерними мореплавцями. Вважається, що в той період жителі островів Південно-Східної Азії перетнули океан і стали заселяти Австралію і сусідні острови. Проте чому кілька століть тому, коли на материк припливли європейці, австралійці вже використовували тільки прості каное та плоти, науковці пояснити не можуть.