Четвер, Кві 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

7 грам шоколаду на 40% зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань

Субота, 17 жовтня 2020 року

Німецький інститут дослідження харчування Потсдам-Ребрюке закликає всіх до щоденного вживання маленького шматочка шоколаду. Така рекомендація заснована на можливостях шоколаду знижувати ймовірність виникнення захворювань серця та порушень мозкового кровообігу.

Як виявилося, подібний ефект досягається завдяки здатності шоколаду, що містить какао,   позитивно впливати на стабілізацію показників артеріального тиску. До таких висновків прийшла дослідницька група німецького інституту дослідження харчування (DIfE), після аналізу даних тривалого дослідження, що включало близько 20 000 учасників. Результати опубліковані в журналі «European Heart Journal».

Флаваноли та артеріальний тиск

Так, дійсно какао, що є компонентом чорного шоколаду, здатне позитивно впливати на еластичність судин та артеріальний тиск. Це стає можливим завдяки природним речовинам флаванолам, що містяться в какао бобах. Останнім часом кілька клінічних досліджень вказували на такий ефект.

Але до сьогоднішнього моменту не було ніяких даних великомасштабних тривалих досліджень, здатних зв'язати ці ефекти шоколаду з ризиком виникнення серцево-судинних захворювань та їх ускладнень. Тому дослідники з DIfE взялися прояснити цей факт за допомогою аналізу даних дослідження EPIC.

За період цього дослідження, що тривало протягом близько 8 років, 166 людей перенесли інфаркт міокарда, а 136 - інсульт головного мозку. Проаналізувавши дані EPIC, вчені визначили взаємозв'язок між щоденним вживанням шоколаду, артеріальним тиском і захворюваннями серця та судин.

Шоколад знижує ризик серцево-судинних захворювань

У результаті виявилося, що люди, які щодня вживають близько 7 грам шоколаду, мають на 40% менший ризик виникнення серцево-судинних захворювань  в порівнянні з тими, хто цим нехтує. Зокрема ймовірність отримати інсульт скоротилася наполовину, а можливість виникнення інфаркту міокарда знизилася на 27%.

«Шоколад має здатність знижувати артеріальний тиск. Оскільки високий артеріальний тиск більшою мірою є фактором ризику інсульту, ніж інфаркту міокарда, ми очікували, що вживання шоколаду більше попереджає ризик виникнення крововиливу в мозок. Саме це і підтвердили результати нашого дослідження» - прокоментував Брайан Буйссе, провідний фахівець.

І дійсно, у людей, які  вживали  більше шоколаду,  артеріальний тиск був нижче, ніж у тих, хто з'їдав менше. Однак Хайнер Беінг, керівник дослідження EPIC зазначив, що результати дослідження не «видають ордер» на нестримне вживання шоколаду. Надмірне вживання шоколаду може викликати протилежний ефект.

Щоденне вживання невеликої кількості чорного шоколаду може поліпшити кровопостачання серцевого м'яза та стан судин. При цьому не рекомендується вживання молочного шоколаду, що містить менше какао, а значить і флаванолів.

Comments   

загрузка...