• Науковці виявили варіації генів, які скорочують тривалість життя

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 10 лютого 2010 року
Науковці виявили генетичні варіації, які призводять до більш швидкого старіння тканин організму і можуть бути пов'язані з раннім розвитком старечих хвороб, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в он-лайн видання Nature Genetics, передає РИА "Новости".

Автори роботи провели аналіз 500 тисяч різних одиничних мутацій (замін окремих нуклеотидів, "букв" ДНК) в геномах клітин крові 2,917 тисячі людей, у результаті чого змогли встановити зв'язок між наявністю цих мутацій і довжиною так званих теломер.

Теломери - це кінцеві ділянки хромосом, що знаходяться в ядрі кожної клітини людського організму, які коротшають при кожному новому розподілі клітини. Коли довжини теломер стає недостатньо для нового поділу, клітина відмирає. Такий процес поступового відмирання клітин в тканинах організму називається медиками "біологічним старінням".

Автори публікації під керівництвом професорів Нілеша Самані (Nilesh Samani) і Тіма Спектора (Tim Spector) з Лейцестерского університету у Великобританії і Королівського коледжу Лондона відповідно, зуміли показати, що ділянка однієї з хромосом, названа 3q26 містить в собі область, варіації "букв" ДНК в якій впливають на довжину теломер.

Таким чином, люди, що мають такий варіант цієї області ДНК, мають більш короткі теломери, що в перерахунку на час означає приблизно на 3,6 років життя менша, ніж у людей, цих варіацій не містять.

Науковці зазначили, що ці варіації знаходяться в області хромосом, прилеглої до гену TERC, який, у свою чергу, вже був виявлений генетиками як один з факторів, що визначають довжину теломер.

"Згідно з нашим дослідженням, деякі люди генетично запрограмовані старіти швидше за інших. При цьому біологічне старіння організму таких людей може додатково прискорюватися під впливом несприятливих чинників - куріння, малорухливий спосіб життя або ожиріння. Такі люди, ймовірно, у більш ранньому віці стають схильні до старечих хвороб" , - сказав Спектор, слова якого наводить прес-служба Лейцестерского університету.

При цьому, ті, хто хочуть зберегти молодий вигляд не завжди досягнуть успіху. Адже ще рік тому науковці з Університетського коледжу в Лондоні з'ясували, що "омолоджуючі" дієти і креми, творці яких обіцяють загальмувати старіння є марними.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...