• Чому з'являється карієс

  • Четвер, 4 лютого 2010 року
На це питання нарешті дана однозначна відповідь в ході досліджень, проведених міжнародною групою вчених. Причиною карієсу є бактерія Bifidobacterium dentium, що відноситься до біфідобактеріям. Взагалі-то біфідобактерії дружні людському організму, проте Bifidobacterium dentium відрізняється від своїх колег.

Більшість біфідобактерій перебувають в кишечнику людини, переробляючи там складні цукри, що там знаходяться,  і стимулюючи процес травлення людини. А окрім цього, біфідобактерії успішно борються з певними хвороботворними мікробами, що викликають гнильні процеси, і здатні запобігти розвитку певних видів пухлин.

Але бактерія Bifidobacterium dentium живе не в кишечнику, а в ротовій порожнині, оскільки її ДНК сприяє пристосуванню навіть до проживання в такому агресивному середовищі, яке є в роті людини. Ця бактерія переробляє і споживає в їжу будь-які види цукрів, що містяться в продуктах харчування людей. Особливо Bifidobacterium dentium «любить» солодощі, газовані напої тощо.

Вченим вдалося розшифрувати геном даної бактерії, і стало зрозуміло, що вона здатна захищатися від кислот, що роз'їдають зуби і від різного виду зубних паст, полоскань та інших засобів, які люди використовують для догляду за зубами і ротовою порожниною. Тому Bifidobacterium dentium прекрасно відчуває себе в поглибленнях зубів, особливо в тих місцях, де пошкоджена емаль. 


Саме ця бактерія приводить до розвитку карієсу та інших захворювань зубів і порожнини рота. Проте, розсекретивши ворога зубів, учені зуміли також виявити речовини, які здатні знищити Bifidobacterium dentium. Ймовірно, що незабаром дані речовини будуть включені до складу гігієнічних засобів для зубів і порожнини рота.

Джерело: med.IsraelInfo.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...