• Організм людини виробляє власний аспірин

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 19 квітня 2010 року
Учені з Великобританії отримали нові докази того, що тіло людини виробляє власну саліцилову кислоту. Саліцилова кислота, що відповідає за такі ефекти аспірину, як зняття болю і запалення, може стати першою речовиною в новому класі біорегуляторів, повідомляє Science Daily.

У попередньому дослідженні докторові Гвендоліні Бакстер з колегами вдалося знайти саліцилову кислоту в крові людей, які не приймали аспірин. Причому у вегетаріанців рівень цієї кислоти був набагато вище, наближаючись до показників людей, які постійно приймають невеликі дози аспірину. Ґрунтуючись на цих даних, учені зробили висновок, що ендогенна саліцилова кислота залежить від дієти, оскільки міститься у фруктах і овочах. Але все виявилося значно складнішим.
 
У новому дослідженні вчені вирішили перевірити, чи буде змінюватися рівень вмісту саліцилової кислоти в крові добровольців, які приймуть бензойну кислоту. Річ у тім, що  бензойна кислота потенційно могла використовуватися організмом для утворення саліцилової кислоти.

Таким чином, дослідники змогли б точно визначити чи утворюється  кислота організмом або потрапляє всередину завдяки дієті. І отримані дані дозволяють стверджувати, що людський організм все ж здатний утворювати  власну саліцилову кислоту.

«Ми гадаємо, що саліцилова кислота є біопрепаратом, який грає важливу захисну роль в організмах тварин так само, як і в рослинах. Ми вважаємо, що це органічне з'єднання має бути визнане тваринним біорегулятором, можливо навіть окремим класом біорегуляторів».

Джерело: iscience.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...