• Вітамін Е корисно впливає на печінку

  • Субота, 5 червня 2010 року
Вчені з університету Virginia Commonwealth встановили, що всім відомий антиоксидант - вітамін Е може істотно поліпшити стан пацієнтів з жировою дистрофією печінки, яка не пов'язана з хронічною алкогольною інтоксикацією.

Жирова дистрофія печінки або жировий гепатоз, одне з поширених захворювань печінки, що характеризується накопиченням жиру в печінкових клітинах (гепатоцитах). При подальшому прогресуванні захворювання може дійти до цирозу печінки та зменшення кількості функціонуючих гепатоцитів.

Як повідомляє інтернет видання «New England Journal of Medicine», американські вчені провели дослідження за участю 247 осіб. У процесі лікування пацієнтам призначили вітамін Е, препарат від цукрового діабету, або плацебо.

Перед дослідженням і після курсу лікування учасникам проводилася біопсія печінки - забір шматочка тканини для цитологічного дослідження. У результаті виявилося, що лікарські препарати на основі вітаміну Е в 43% випадках привели до значного поліпшення стану пацієнтів, плацебо - в 19% випадках, а ефект третього препарату був ще нижче.

Вітамін Е – це  жиророзчинний антиоксидант і добре накопичується в жирових тканинах. В організмі він відіграє важливу роль: уповільнює старіння клітин, покращує їх енергетичні процеси, зміцнює стінки судин і міокард, а також перешкоджає зайвому утворенню тромбів.

У великій кількості вітамін Е міститься в рослинній і вершковій олії, зелені, печінці, молоці та яйцях. Добова доза вітаміну Е, а саме d-альфа-токоферолу не повинна перевищувати 10 мг.

Тому вчені не рекомендують всім пацієнтам без призначень лікаря вживати лікарські препарати на основі вітаміну Е, так як перевищення його рекомендованої дози може привести до ускладнень у вигляді порушення обміну речовин.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...